Ekonomi

1 2 3 çocuklu aileler dikkat! TC kimlik numarasına göre 1430 TL yardım için SYDV’ye başvurun

Devletten çocuğu olan ailelere yeni yıl müjdesi geldi. 1 2 3 çocuklu aileler başvuru yaparak 1430 TL sosyal yardım alabiliyor. SYDV aracılığıyla başvurularınızı yapın ödemeyi cebinize koyun.

1 2 3 çocuklu aileler dikkat! TC kimlik numarasına göre 1430 TL yardım için SYDV’ye başvurun. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuğu olan ailelere binlerce liralık sosyal yardım ödemelerini sürdürüyor. Devletten yardım parası almak isteyenlerin T.C kimlik numarasına göre başvuru yapmaları gerekiyor. Özellikle ihtiyaç sahibi ve çocuklu ailelere devlet ekstra ödeme veriyor. 1 2 3 çocuk sahibi aileler için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla başvurular başladı. İsterseniz e-devlet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Aile Bakanlığı çocuk yardımı ödemeleri ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Çocuklar ailelere aile Bakanlığından sosyal yardım parası veriliyor. 1 2 3 çocuğu olan aileler başvuru yapmaları halinde devletten 1430 TL yardım alabiliyor. TC kimlik numarasına göre başvurular kabul edilmeye başlandı. Başvuru işlemlerini Dilerseniz e-devlet üzerinden Dilerseniz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflar aracılığıyla yapabilirsiniz. 1430 TL yardım her çocuk için ayrı ayrı veriliyor. Başvuru süreci hala devam ediyor. Çocuğu okula giden aileler bu yardımı almazsa çok üzülür. İşte çocuk yardımı ile ilgili tüm detaylar…

DEVLET ÇOCUKLU AİLELERE YARDIM VERİYOR

Devlet 2023 yılında ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım ödemeleri ile destek olmaya devam ediyor. Geçinmekte ve çocuklarının okul masraflarını karşılamak ve güçlük çeken aileler başvuru yapmaları durumunda 1 2 3 4 çocuk için sosyal yardım alabiliyor. 1400 TL çocuk başına ödeme ailelerin hesaplarına ya da PTT hesabına aktarılıyor. Çocuk yardımı alabilmek için ailelerin gelir durumu çok önemli. Yani gelir durumu kötü olan ve muhtaçlık sınırının altında bulunan aileler başvuru yapmaları halinde ödemeden faydalanabiliyor. 1430 TL ödeme Her çocuk için ayrı ayrı yapılıyor. hane İçinden bir kişinin başvuru yapması yeterli oluyor.

BAŞVURU İÇİN ACELE EDİN

Devletin sağladığı en önemli sosyal yardımlardan biri olan çocuk yardımı ödemeleri için başvurular devam ediyor. Başvuru işlemlerini hala yapmamış olanlar PTT’den aldıkları şifre ile e-Devlet girişi yaparak Aile Bakanlığı sekmesi altından başvuru işlemlerini tamamlayabilir. Yine TC kimlik kartı ile birlikte Aile Bakanlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gidenler de şahsen başvuru yapabilir. Başvuru sırasında kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir. Ekstra herhangi bir belge ya da şart gerekmez.

KİMLER ÇOCUK YARDIMI ÖDEMESİ ALABİLİR?

Çocuk yardımı ödemeleri hanedeki kişi başına düşen gelire göre yapılmaktadır. Hane içinde kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte birinden az ise ödeme için başvuru yapabilirsiniz. Gelir kriterine uygun olanlar bakanlığın verdiği diğer sosyal yardım ödemelerinden de yararlanabilir.

Başa dön tuşu