Ekonomi

1.650 TL nakit yardım verilecek! İş arayanlar hemen başvuru yapın, 3 defa bu ödemeden yararlanabilirsiniz

Devlet, nakit destek duyurusu yaptı. Bu yardım iş arayanlara verilecek. 1650 TL ödeme yılda 3 defa hesaplara yatacak. Devletin iş arayanlara sağladığı destek ödemesi 5000 liranın üstünde olacak.

1.650 TL nakit yardım verilecek! İş arayanlar hemen başvuru yapın, 3 defa bu ödemeden yararlanabilirsiniz. Devlet, yardıma muhtaç olan hiçbir vatandaşını yarı yolda bırakmıyor ve destek ödemeleri ile sosyal anlamda yanlarında olmaya devam ediyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara sağlanan ödemelerin yanında iş arayanlara da bu süreçte devletten yardım veriliyor. Son yapılan duyuruya göre iş arayanlara yılda 3 defaya mahsus olmak üzere 1.650 TL ödeme verilecek. Toplam ödeme tutarı ise 5 bin liranın üstünde olacak. Peki, bu yardımından kimler yararlanabilir? Kimler 1.650 TL ödeme alabilir?

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından yardım ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. Devlet neredeyse 50’ye yakın farklı sosyal yardım kaleminde vatandaşa sosyal destek sağlıyor. Asgari ücretli çalışanlar, emekliler, kadınlar, çocuklar, engelliler, yaşlılar, bakıma muhtaç kişiler, işsiz kişiler Bu yardımlardan faydalanabiliyor. Aynı zamanda devletin iş arayanlara sağladığı farklı yardım kalemleri de var. Ortaya çıkan son detaylara göre devlet iş arayan herkese yılda 3 defa 1.650 TL ödeme veriyor. Bu ödemeler iş arayan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yapılıyor.

BAŞVURU YAPANLAR 1.650 TL ÖDEME ALIYOR

İŞKUR’a kayıt yaptıran ve iş arayan herkese devletten yardım var mı abla bir yıl içerisinde 3 defaya mahsus olmak üzere ödeme almak mümkün. Yani toplamda 1650 TL’ye Varan ödeme veriliyor. Başvurular yine İŞKUR aracılığı ile ya da Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden yapılıyor. Bu ödemeler iş arayan kişilerin giderlerinin karşılanması amacıyla hesaplarına yatırılıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

İŞKUR ve SGK aracılığı ile kabul edilen başvuruları şartları da belli oldu. Yapılan son duyuruya göre iş arayan kişiler bu süreçte İŞKUR’a başvuru yaparak ödemeden yararlanabilecek. Bu ödemeyi alabilmek için başvuru yapmak yeterli aynı zamanda iş çalışacak durumda olma şartı aranıyor. Şartları taşıyan herkese yılda 3 defa ödeme yapılıyor.

Başa dön tuşu