Ekonomi

10 bin TL geri ödemesiz nakit! SSK emeklisine veriliyor, başvurudan 2 gün sonra ATM’den almayı unutmayın

Devlet SSK emeklisine 10.000 TL nakit destek sağlıyor. Başvuru yapanlar 2 gün sonra ATM’den alabiliyor. Emekli olamayanlar da yine bu imkanı değerlendirerek devlet yardımı ile emeklilik şansı elde ediyor.

10 bin TL geri ödemesiz nakit! SSK emeklisine veriliyor, başvurudan 2 gün sonra ATM’den almayı unutmayın. Devlet, emekli olmak isteyen ancak prim borcu bulunan vatandaşlara önemli bir imkan sağlıyor. Geriye dönük sigorta primi ödeyerek emekli olabilirsiniz. Ayrıca devletin sağladığı 10.000 TL nakit destek imkanından faydalanarak cebinizden para çıkmadan emeklilik imkanı bulabilirsiniz. Artık Milyonlarca kişi hayal ettiği emekliliğe kavuşacak. Çünkü devletin verdiği destek sayesinde emekliliğin önündeki engeller tamamen ortadan kalkacak. Peki, 10.000 TL geri ödemesiz nakit nasıl alınır? Geriye dönük sigorta primi nasıl ödenir?

Sigortalı olarak çalışan herkes yıllar sonra emekli olmanın hayaliyle yaşıyor. Emekli olabilmek için prim gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaş sınırının yerine getirilmiş olması gerekiyor. Fakat bu şartlardan yaş sınırı ve sigortalılık süresini tamamlamasına rağmen prim gün sayısında eksiklik olanlara devlet ayrı bir imkan tanıyor. Eksik prim gün sayılarını geriye dönük borçlanma yöntemi ile tamamlayabilir ve emeklilik hakkını elde edebilirsiniz. Üstelik devlet bunun için 10.000 TL’den nakit destek imkanı sağlıyor.

GERİYE DÖNÜK BORÇLARI DEVLET YARDIMIYLA ÖDEYİN

SSK ya da BAĞ-KUR girişi olan ancak geriye dönük prim borcu olduğu için emeklilik hakkı elde edemeyenler için devletten müjde geldi. Geriye dönük borçlarımızı 10.000 TL’ye Varan nakli Yardım alarak kapatabilirsiniz. 19 20 Ocak 2023 tarihlerinde başvuru yapanların hesaplarına prim yardım yatacak. Bu sayede vatandaşlar geçmişe dönük prim borçlarını ödeyerek emeklilik hakkını elde edecek. Prim borcu nedeniyle emekli olamayanlar 10.000 TL para yardımından yararlanabilmek için başvuru şartlarını da araştırıyor.

BORÇLANMA İLE EMEKLİLİK HAKKI ELDE EDEBİLİRSİNİZ

Prim gün sayısı eksik olanlar devletten yardım alıp borçlanma yaptıktan sonra hem Eksik prim gün sayılarını tamamlayabilir hem de bir an önce emekli olma imkanı elde edebilir. Üstelik devletten alacağınız 10.000 TL prim desteği için geri ödeme yapmanıza da gerek yok. Yani tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz şekilde prim borçlarınızı kapatma şansına sahipsiniz. Devletten prim desteği alabilmek için yapmanız gereken şey yazılı bir dilekçe ile sosyal güvenlik kurumuna başvuru yapmak. Başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra onay alabilirsiniz.

PTT’DEN HEMEN ÇEKEBİLİRSİNİZ

Emekli olmak için sadece prim gün sayısı eksiği olanlar devletten prim desteğini hemen alabiliyor. SGK’ya vereceğiniz dilekçe sonucuna göre doğrudan PTT şubesine giderek kimlik kartı ile birlikte prim yardımını alabilirsiniz.

Başa dön tuşu