Yaşam

121 metre derinliğindeki kuyuya düşen çocuk için zamana karşı yarışılıyor! 8 yaşındaki çocuk oyun oynarken kuyuya düştü

Hindistan’da oyun oynarken kuyuya düşen 8 yaşındaki çocuk için adeta zamana karşı yarışılıyor. Henüz 8 yaşında olan ve oyun oynarken 121 metre derinliğindeki kuyuya düştüğü öğrenilen küçük çocuğu kurtarma çalışmalarının sürdüğü öğrenilmişti. Küçük çocuğun kuyunun içerisinden çıkarılıp çıkarılamadığı ve son durumun ne olduğu merak konusu. Dünya gündemine oturan bu olayda kuyuya düşen çocuğun sağlık durumu ve kurtarma çalışmalarındaki son durum araştırılıyor.

Madya Pradeş eyaletinde yaşanan talihsiz olayla ilgili araştırmalar devam ediyor. Oyun oynarken kuyuya düştüğü belirtilen 8 yaşındaki çocuğu kurtarmak için tüm imkanlar seferber edildi. Kurtarma çalışmalarının sosyal medyada da anlık olarak takip edildiği öğrenildi. Tüm dünya 8 yaşındaki çocuktan gelecek güzel haberi beklemeye başladı. Küçük çocuğun 24 saatten uzun süredir kuyuda olduğu bilgisi paylaşıldı. İşte detaylar…

OYUN OYNARKEN KUYUYA DÜŞTÜ

Hindistan’ın Madya Pradeş eyaletindeki Betul semtinde henüz 8 yaşında olan küçük bir çocuğun oyun oynarken kuyuya düştüğü öğrenildi. Yaklaşık 121 metre derinliğinde olan kuyuya düşen küçük çocukla ilgili son durum yakından takip ediliyor. Kuyuya düşen çocuğun kurtarılması için tüm imkanlar seferber edildi. Talihsiz çocuğun 24 saatten uzun bir süredir kuyuda olduğu bilgisine yer verildi. Madya Pradeş eyaletinin afet müdahale ekipleri küçük çocuğu kuyudan kurtarmak için seferber oldu.

‘NEFES ALIP VERİYORDU’

Adeta zamanla yarışılan kurtarma çalışmalarındaki son durum merakla takip edilirken talihsiz olayı ablanın görerek aileye haber verdiği ve baba Sunil Sahu’nun olayı öğrenir öğrenmez hemen olay yerine koştuğu belirtildi. The Hindu gazetesine açıklamalarda bulunan baba Sunil Sahu, kızından gelen haber üzerine hemen kuyunun bulunduğu yere koştuklarını söyledi ve ‘Düştüğü kuyuya baktık. Hala nefes alıp veriyordu. Yardım istedik. Saat 18.00 itibariyle kurtarma çalışmaları başladı.’ dedi.

KUYUYA OKSİJEN VERİLİYOR

Sosyal medyada da takip edilen kurtarma çalışmalarındaki son durum merak ediliyor. Sosyal medyaya düşen görüntülerde ise kuyuya düşen küçük çocuğun ellerinin başının üstünde olduğu görüntülere yansırken çocuğun küçük bir boşluğa sıkışıp kalmış olabileceği düşünülüyor. Kurtarma ekiplerinden gelen son bilgilendirmede ise çocuğun sorulan sorulara cevap vermediği bu sebeple de bilincini kaybetmiş olma ihtimalinin yüksek olduğu aktarılıyor. Arama kurtarma çalışmaları sırasında çocuğun rahat nefes alabilmesi için kuyuya oksijen veriliyor.

Başa dön tuşu