Ekonomi

130 TL üstü elektrik faturası ödeyenler dikkat! TC kimlik kartı ve fatura ile PTT’ye gidin yardımı kapın

Elektrik faturası 130 TL ve üstü olanlara Müjde geldi. T.C kimlik kartı ve elektrik faturası ile birlikte PTT’ye gidenlerin faturasının bir bölümünü Devlet ödüyor.

130 TL üstü elektrik faturası ödeyenler dikkat! TC kimlik kartı ve fatura ile PTT’ye gidin yardımı kapın. Enerji fiyatlarına son bir yıl içinde yapılan zamlar sonrası vatandaşlar faturalarını ödeyemeyecek duruma geldi. Her geçen gün artan fatura giderlerine devletten destek sözü verildi. Elektrik tüketim desteği almak için başvuru yapanlar ödemelerini PTT’den alabiliyor. Ekonomik anlamda güçlük çeken ve devletten elektrik faturası yardımı almak isteyenler hemen başvuru yaparak PTT’den yardım alabilir. Elektrik faturası yardımı ile ilgili her şey haberimizde…

2022 yılında enerji fiyatlarına yapılan yüksek oranlı zamlar vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Ay sonuna getirmekte zorlanan vatandaşlar bir yandan da fatura ödemelerinde sorun yaşıyor. Nihayet Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşları için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından fatura yardımı müjdesi geldi. Elektrik faturası 130 TL ve üstü gelenler başvuru yapmaları halinde PTT’den elektrik tüketim desteği olabiliyor. Elektrik faturası yardımı almak için T.C kimlik kartı ve son aya ait fatura ile birlikte PTT şubelerine başvuru yapmak yetiyor. PTT elektrik tüketim desteği ile ilgili merak edilenler haberimizde…

2023 ELEKTRİK FATURASI YARDIMI NE KADAR?

Devlet ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli kalemlerde yardım ödemesi vermeye devam ederken bir yardım haberi de Elektrik faturalarına geldi. 130 TL ve üstü elektrik faturası ödeyen vatandaşların gerekli şartları taşımaları halinde faturalarının bir bölümü devlet tarafından karşılanıyor. Elektrik tüketim yardımı almak isteyen vatandaşların T.C kimlik kartları ile birlikte PTT şubelerine başvuru yapmaları gerekiyor. Aynı zamanda Son aya ait Elektrik faturasını da yanınızda götürmenizde yarar var.

Devlet tarafından açıklanan 2023 elektrik faturası yardımı tutarları şu şekilde:

1 kişilik ailelere (75 kilovatsaatlik tüketim): 130,09 TL

3 kişilik ailelere (100 kilovatsaatlik aylık tüketim): 173,46 TL

4 kişilik ailelere (125 kilovatsaatlik aylık tüketim): 216,82 TL

5 ve daha fazla kişilik ailelere (150 kilovatsaatlik aylık tüketim): 260,19 TL

ELEKTRİK FATURASI YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Elektrik tüketimi desteği almak için başvuru şartları da belli oldu. Burada en önemli Kriter hane içindeki kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması oldu. Bu kritere uygun olanlar hemen kimlik kartı ve elektrik faturaları ile birlikte PTT şubelerine giderek başvuru yapabilir.

Başa dön tuşu