Medya

19 yıl arayla öldürdü! Sosyal medyadan sürekli sekreter ilanı veriyordu

Manisa’ya bağlı Saruhanlı ilçesinde iki eşini daha önce öldüren ve cezaevinden çıkmasının ardından üçüncü eşini de öldürmekten suçlanan şahıs suçlu bulundu. Son kurbanını gömdüğü yerden kireç torbaları çıkarıldı. Zanlının cinayetleri 19 yıl arayla işlediği fark edildi.

Manisa Saruhanlı ilçesinde Necati A.’nın (57) dini nikahıyla beraber olduğu eşini öldürmesinin ardından terk edilmiş bir bina girişine gömdüğü öne sürülerek gözaltına alınmıştı. Daha önce bir eşini ütüyle işkence ederek, bir eşini de bıçaklayarak öldürüldüğü bilinen Necati A.’nın 2 yıl önce Covid-19 nedeniyle cezaevinden tahliye edildiği ve 3 aydır Mutlu Menekşe (48) ile beraber olduğu öğrenildi.

Cinayetin iç yüzü

30 Aralık 15.00 civarında yaşadıkları evde Menekşe’yi öldürdükten sonra evlerine yakın olan kendilerine ait terk edilmiş binaya götürdü. Eski eşlerini de öldürdüğü terk edilen binanın tuvaletinin yanına kazdığı yere gömdüğünü itiraf etti. Başında darp edildiğine dair bir iz bulunan Menekşe’nin kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumuna gönderildiği öğrenildi.

Necati A. öldürdüğü eşini beton direk taşımakta kullanılan bir el arabası ile saat 22.00 civarında etrafta kimse yokken gömmek için götürdü. Cesedin kokmaması için ise yanına kireç torbaları yerleştirdi.

Dikkat çeken bir detay ise Menekşe’nin ölmeden önce kuruması için bahçeye astığı çamaşırların hala orada olduğuydu.

19 yıl arayla cinayetleri işledi

Necati A., ilk eşi olan Emine A.’yı 1983 senesinde bıçaklayarak öldürdü. İkinci eşi olan Fatma A.’yı ise canice ütüyle işkence ederek öldürdü. Bunların yanı sıra Necati A.’nın devamlı sosyal medya üzerinden sekreter aradığı ilanlar verdiği öğrenildi. Cezaevinden çıktığı son 2 yılda ise evine 20’ye yakın farklı kadının gelip gittiği, hepsinin şiddet sebebiyle kaçtığı biliniyor.

Başa dön tuşu