Ekonomi

2023 yılı için verilecek olan kira yardımı miktarı belli oldu! İlaç gibi geldi!

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan ailelere verilecek olan kira yardımının miktarı belli oldu. Başvuran herkesin hesabına o miktar 12 ay boyunca yatırılıyor! İşte konuyla alakalı tüm detaylar…

2023 yılı için verilecek olan kira yardımı miktarı belli oldu! İlaç gibi geldi! Devlet tarafından sağlanan destek ödemeleri hakkında bir tanesi daha açıklığa kavuşmuş oldu. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere verilen destek ödemeleri çerçevesinde yer alan kira yardımlarının miktarı belli oldu.

İl bazında gerçekleştirilen kira yardımları hakkında detaylar vatandaşlar tarafından oldukça merak edilen bir konu. Bu çerçevede verilen kira yardımından faydalanmak için başvuru yapan vatandaşlar bu yardımdan 12 ya boyunca faydalanabilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 81 ilde kentsel dönüşüm konusunda gerçekleşen çalışmalar tüm hızıyla devam ederken kira yardımları da en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

KİRA YARDIMI NEREDEN ALINIYOR

İhtiyacı olan ve dar gelirli ailelere verilen kira yardımı ödemeleri çerçevesinde yapılan ödemeler; belediyeler, kaymakamlıklar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflar aracılığıyla sağlanacaktır. Birçok insan bu yardımların varlığından bile habersizken; bazıları haberlerimiz doğrultusunda çoktan yardımlarını almaya başladı bile! İşte kira yardımı konusunda merak edilen tün konular…

BAKANLIKTAN MÜJDE

Evini kentsel dönüşüm ile yeniletme çalışmasına adım atan ve içerisinde kiracısı bulunanlar için yeni bir çalışma gerçekleştirildi. Bakanlık tarafından gerçekleşen çalışmalar doğrultusunda kentsel dönüşüme verilen evlerde oturan kiracılar için kira yardımı sağlanacak. Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni düzenleme il bazında değişiklik göstermektedir. İl bazında belirlenecek kira desteği için en düşük rakam 1000 ve en yüksek rakamda 1500 olarak belirlendi!

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN

Kentsel dönüşüm kapsamında kiracılar için gerçekleşen düzenlemede yapılacak olan kira yardımı almak isteyenler; e-Devlet Kapısı üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir. İl bazında değişiklik gösteren ödemeler için; büyük şehirlerde kire bedelleri daha fazla olduğu için, ödenecek olan kira yardımının da daha yüksek olduğu biliniyor.

Başa dön tuşu