Teknoloji

2023 yılı online ticaretin daha ağır basacağı bir dönem olacak, şartları yerine getirebilen paraya para demeyecek!

Online alışveriş seçimi son birkaç yıldır kullanılan yöntemlerden birisi. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan ve kişileri yalnızlığa iten bir korona virüs pandemisinin ardından en trend yöntem olmayı başardı. 2023 yılı online alışverişin yılı olacak. Bu şartları yerine getirenler paraya para demeyecek.

Birçok kişi para kazanmak için imkanları dahilinde yetenekleri ve istekleri doğrultusunda bir girişime atılıyor. Yalnızca çevresiyle kalmak istemeyenler sosyal medya platformlarından ve online satış mağazalarından adlarını duyurmaya çalışıyor. Keza bu durumu başaranlar ise çok büyük paralar kazanma imkanı yakalayabiliyor.

5 kaç artacağı öngörülüyor

Gerçekleştirilen hesaplamalar sonucunda oluşturulan veriler göz önünde bulundurulduğunda 2023 yılında e-ticaret sayılarının tüm dünyayı etkisi altına alan ve ekonomik krizler doğuran korona virüs pandemisine göre 5 kat daha artış yaşanacağı öngörülüyor.

e-ticarete olan ilgi günden güne artış gösteriyor. Bu durum beraberinde büyük rekabet sorunlarını da getiriyor. İşini layıkıyla en güzel şekilde yapan, farklılıklar oluşturarak adını duyuranlar bu sektörde tutunmayı başaranlar oluyor.

e-ticarette güven en önemli şey

Pandemi sürecince patlama yaşayan online alışveriş dönemi beraberinde dolandırıcıları da atağa geçirdi. Birbirinden farklı yöntemler ile e-ticareti kullanarak dolandırıcılık yapan kişiler oldukça fazla. Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarını kullanarak (instagram, twitter vs.) başka ticaret sitelerinde kullanılan fotoğraflar üzerinden satış yapıyormuş gibi gözükerek milyonlarca insanı dolandırıyorlar. E-ticaret platformu ile dolandırıcılık olaylarını gerçekleştiren sayısı yüzde 40’ın üzerinde. Durum böyle oluna vatandaş online sitelerden alışveriş yapmaktan çekinir oldu.

Toplumun açıkları gözetilmeli

e-ticaret sektörüne giriş yapanlar ya da yapmak isteyenler için önemli bazı tavsiyelerimiz var. Her şeyden önce; toplumun eksikleri gözetilerek ihtiyaç duyulan şeye karar verilmeli. Ardından bu sorunu en basit şekilde çözümler aramalı ve bu çözümleri duyurmalı. Kimse sıcak su ihtiyacının olduğu bir yerde buz aramak istemez değil mi?

Bazen çözüm tam da gözünüzün önündedir, basit düşünmek gerekir. Halkın sorununu çözecek çözüme çare olursanız, para saymaktan bile yorulabilecek kadar zengin olabilirsiniz!

Başa dön tuşu