Yaşam

21 Kasım okullar tatil mi? Yarın okul var mı? Ara tatil bitti mi? MEB ikinci ara tatil tarihi

Milyonlarca öğrenci geçtiğimiz günlerde ara tatil ile kısa bir süreliğine sınıflarına veda etmişti. Yılda iki kez uygulanan ara tatillerden ilki 14 Kasım 2022 tarihinde başladı. Ülke genelindeki tüm öğrenciler 14 Kasım tarihinde ara karnelerini aldı ve ara tatile çıktı. Kısa bir tatilin ardından okullarına dönüş için hazırlanan öğrenciler ve veliler ikinci ara tatil tarihini araştırmaya başladı.

Türkiye genelinde tüm okullarda ilk ara tatil 14 Kasım tarihinde başladı. MEB tarafından uygulamaya konulan ve yılda iki kez uygulanan ara tatillerden ilkinin sonuna gelindi. 14 Kasım tarihinde yılın ilk ara tatiline çıkan öğretmenler yarın sınıflarına geri dönecek. Peki, MEB ikinci ara tatil ne zaman? Ara tatil bitti mi? Yarın okul var mı? 21 Kasım 2022 Pazartesi okul var mı? Yarın okullar açık mı? İşte tüm detaylar…

ARA TATİL BİTTİ Mİ?

2022-2023 eğitim-öğretim yılı kapsamında okullarda ilk ara tatil 14 Kasım tarihinde başlamıştı. MEB takvimine göre 14-18 Kasım 2022 tarihleri arasında ilk ara tatil uygulandı. Öğrenciler ve öğretmenler ilk ara tatilin sonuna geldi.

21 KASIM PAZARTESİ OKUL VAR MI?

Türkiye genelinde okullarda uygulanan ilk ara tatilin sonuna gelinmesiyle yarın okullar açılacak ve hem öğrenciler hem de öğretmenler sınıflarına geri dönecek. Bu kapsamda 21 Kasım 2022 Pazartesi günü okullar açılacak ve öğrenciler ders başı yapacak.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?

Yılın ilk ara tatilinin sonuna gelinmesiyle öğrenciler ve veliler hem yarıyıl hem de ikinci ara tatil tarihlerini araştırmaya başladı. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı kapsamında yarıyıl tatili 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında uygulanacak.

OKULLARDA İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin dönem arasında dinlenerek derslerine daha fazla adapte olabilmeleri için uygulamaya alınan ara tatil hem birinci hem de ikinci dönemde uygulanıyor. Bu kapsamda bu yıl okullarda ikinci ara tatil Ramazan Bayramı ile birleştirilecek ve 17-20 Nisan 2023 tarihleri arasında uygulanacak. 24 Nisan 2023 tarihinde okullarda ders zili yeniden çalacak.

 

Başa dön tuşu