Ekonomi

25.000 TL emekli promosyonu müjdesi verildi! 3 gün süreniz var, o detayı kaçırmayan okkalı promosyonu kapar

Emekli promosyonu almak için gün sayanlara yeni müjde geldi. Tam 25.000 TL promosyon ödemesi yapılacak. 3 gün detayına dikkat edenler ödemeyi kapacak.

25.000 TL emekli promosyonu müjdesi verildi! 3 gün süreniz var, o detayı kaçırmayan okkalı promosyonu kapar. Bankalardan SSK BAĞ-KUR memur emeklisi milyonlarca kişiye promosyon ödemeleri aylardır devam ediyor. SGK ile bankalar arasında Kasım ayında yapılan son anlaşma sonucu promosyonda taban ücret 5.000 TL’ye çıkarılmıştı. özel bankaların emeklilere ödediği promosyon rakamı ise 7500 TL ile 8000 TL arasında değişiyordu. Ancak EYT’lilerin emekli olacak olması ile birlikte bankalar için emekli maaş promosyonunda dengeler bir kez daha değişti. Artık promosyon rakamları çok daha yüksek olacak. Hatta 25 bin TL emekli promosyonu gündemde.

Emekli maaş promosyonunda milyonlarca emekliliği yakından ilgilendiren yeni gelişmeler yaşandı. Kasım ayında Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında yapılan anlaşma ile birlikte 8.000 TL’ye kadar yükselen emekli promosyon ödemeleri bir kez daha değişiyor. Çünkü 2 milyona yakın EYT’linin emekli olacak olması ile birlikte bankalar yeni tekliflerini hazırlıyor. emekli promosyon ücretleri Şubat ayından itibaren 25 bin TL’yi bulacak. Yani bankalar milyonlarca kişiyi bağış müşterisi yapabilmek için kesenin ağzını sonuna kadar açacak. Peki, EYT’liler Maaş promosyonu alabilecek mi? güncel Maaş promosyonu ne kadar oldu?

EYT’LİLER MAAŞ PROMOSYONU ALABİLECEK Mİ?

Emeklilikte yaşa takılanlar olarak bilinen 8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi bulunan vatandaşlar Nihayet haklarına kavuşuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yaş sınırı olmadan milyonlarca kişinin emekli olacağını duyurmuştu. Emekli olmaya hazırlanan EYT’liler şimdi emekli maaş promosyonunu merak ediyor. Peki EYT’liler promosyon olabilecek mi? emeklilikte yaşa takılanlar yasasının hayata geçmesiyle birlikte EYT’liler de SSK bağ-kur ve memur emeklisi ile aynı haklara sahip olacak. Yani EYT’liler de banka promosyonu alacak. Hatta EYT’lilerin emekli olmasıyla birlikte promosyon tutarları artacak.

25.000 TL’YE YÜKSELECEK

Bankalar şimdiden EYT için hazırlıklarını yapmaya başladı. 2 milyondan fazla kişinin emekli olacak olması nedeniyle bankalar emekli promosyon ücretlerini yükseltmeye hazırlanıyor. Kulüplerde dolaşan son bilgilere göre ise EYT’lilerin emekli olması sonrası bankaların ödeyeceği promosyon ücretleri 25 bin liraya kadar yükselecek.

3 GÜN DETAYINA DİKKAT

Ancak Sosyal Güvenlik uzmanları emeklileri 3 gün detayı için uyarıyor. Özellikle yeni emekli olacaklar emekli maaşı bağlandıktan sonra 3 gün içinde başvuru yapabilir. Bu sayede emekli maaş promosyonu maaşla birlikte hesaba geçer.

Başa dön tuşu