Ekonomi

İş Bankası’nın bu seferki kampanyası öğrenciler için! 36 ay vade ile eğitim kredisi!

İş Bankası’nın öğrencilere yönelik bir kapmaya başlattı. 36 aya adar vade imkanı ve düşük faiz oranıyla eğitim kredisi verecek! Konu ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

İş Bankası’nın bu seferki kampanyası öğrenciler için! 36 ay vade ile eğitim kredisi! İş Bankası’ndan öğrencilerin yüzünü güldürecek bir hamle geldi. Düşük faiz oranı ve 36 aya varan vade imkanı ile öğrencilere eğitim kredisi verecek. Haberi duyan öğrenciler konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı bile!

Özellikle son 2 yıldır tüm dünyayı derinden etkileyen olaylar yaşandıkça ekonomi alt üst oldu. Bir veya daha fazla çocuğa sahip olan aileler çocukların eğitim masraflarını karşılamakta güçlük çekiyor. Bu noktada İş Bankası ilaç gibi gelecek bir kampanya detaylarını paylaştı. İşte eğitim kredisi için yapacağı kampanya detayları…

EĞİTİM HER YAŞTA

Aldığı maaşla yetinemeyen vatandaşlar, ay sonunu iple çekiyor ve birçok isteğini ötelemek zorunda kalıyor. Ancak İş Bankası’ndan çok anlamlı bir hareket geldi! Eğitime verdiği desteği bir kez daha göstermiş oldu. Eğitim kredisi; kreş, ilköğretim ortaöğretim, yüksek öğretim ve master gibi her yaş grubunu içermektedir. İş Bankası’nın başlattığı eğitim kredisi kampanyası için öğrenciler kendileri başvurabildiği gibi, aileler de çocukları adına kampanyaya başvurabilmektedir.

Eğitim kredisi kampanyasından faydalanabilmek için gerekli bazı şartlar bulunuyor. Bunların başında ise öğrencilerin özel okul, akademi ve üniversite gibi eğitim kurumları için gerekli olan finansman giderlerine kullanılacağı belirtilmelidir. Bu çerçevede eğitim kredisi kampanyası için başvuru yapacaklar; öğrenci kayıt belgesi veyahut da okul ücretinin yazılı olduğu bir belgeyi kaynak olarak göstermelidir. Buna karşılık olarak kredi tutarını okul hesabına aktarabilir ya da fatura karşılığı olan miktarı bankadan nakit olarak alabilirsiniz.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • Başvuru Formu,
  • Nüfus kağıdı ya da sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi,
  • Gelir durumunun bulunduğu belge
  • Eğitim bedelinin yazılı olduğu resmi belge aslı ve/veya öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösteren belgeler gerekmektedir.

EĞİTİM KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Eğitim kredisi hakkında vade günü kredi miktarına göre değişiklik gösteriyor. kredi tutarı 100 bin TL ve üzerinde olanlar için 12 ay vade fırsatıyla birlikte 50.000 TL – 100.000 TL’ye kadar (100.000 TL dahil) olan krediler için vade 24 aya kadar sınırlı tutulmuştur. 50 bin TL ve altında olan krediler için vade 36 ay olarak belirlenmiştir.

Başa dön tuşu