Medya

5 terör örgütü Suriyeli şüpheli Manisa’da tutuklandı

Suriye’de PKK içerisinde eğitim alarak kaçak yollarla Türkiye’ye giren ve faaliyette bulunan 5 şüpheli Manisa’da gözaltına alındı.

Suriye’de PKK içinde eğitim aldığı ve faaliyette bulunduğu belirlenen 5 şüphelinin kaçak yollarla Türkiye’ye girdiği belirlendi. Şüpheliler Manisa’da gerçekleştirilen operasyon ile gözaltına alındı. Suriyeli şüphelilerin 1’i adli kontrol şartı ile serbest kalırken, diğer 4’ü tutuklandı.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı’nın gerçekleştirdiği KCK-PYD, PKK, YPG terör örgütünün yurt içinde ve yurt dışında yapılanmasına yönelik operasyonlar kapmasında, Suriye’de PKK eğitimi almış ve kaçak olarak Türkiye’ye giriş yapmış olan kişilerin Manisa Salihli ilçesinde olduğu öğrenildi.

28 Aralık tarihinde Manisa İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri düzenlenen operasyonda Suriye uyruklu şahısları gözaltına aldı. Evdeki çok sayıda dijital materyale ise el konuldu. Şüphelilerden 4’ü çıkarılan mahkemece tutuklanırken 1’i adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Başa dön tuşu