Ekonomi

5 Yıl İçinde Bütün Borçlar Sıfırlanacak! Borcu Olanlara Şifa Olacak

Uzun süreye yayarak borcunuz olan rakamları ödemek ne kadar da rahat olurdu değil mi? Hele borçlu olduğunuz rakam yüksek tutarları içeriyorsa vadenin süresinin uzun olması ödeme kolaylığı sağlayacaktır. Bankalar genel itibari ile 24 ay ve ya 36 ay seçenekleri ile karşımıza çıkmaktalar. Haberimizin ilerleyen kısmını dikkatli takip edin ve okuyun…

Uzun Dönemli Kamu Bankaları Kredi Desteğinden Nasıl Faydalanmanız Sağlanıyor?

Borcu olanlara şifa niyetine haber ziraat bankası yetkililerinin yaptığı açıklama ile geldi. Yapılan açıklama içeriğinde uzun döneme yayılacak olan vade seçeneği sunuldu. Borcu olan vatandaş bu haber ile biraz olsun ödeme rahatlığına kavuşabilecek.

Borç kapatma kredisinin verileceği açıklandıktan sonra, vatandaş bu krediyi nasıl ve hangi şartlarda alabileceklerini araştırmaya başladılar. Borç batağında olan yüzbinlerce vatandaş bir çıkış yolu ararken kamu bankalarının bu kredi olanağını tanıtması ile incelemek ve bilgi almak için bankanın şubelerine ve diğer iletişim kanallarına hücum edildi.

Kamu bankaları borç kapatma kredisi detayları neler olacak, ayrıntılı bilgiler nasıl alınacak, şart ve ya koşullar neler olacak, kimler bu imkandan faydalanacak? Bu sorular merak konusu, tüm ayrıntılarıyla haberimizde bunları bulabilirsiniz.

Bankaların Sağlamış Olduğu Borç Kapatma Kredileri

Devlet kamu bankaları olan Halkbank, ziraat bankası ve Vakıfbank borçlu olan kişilerin ödemelerini kolay yapabilmeleri için altmış ay seçeneğine kadar uzanan vadeli ödeme planını sunuyor. Bu borç kapatma kredisi kapsamından çitçilerimiz ve esnafımız yararlanabilecek. Ayrıca meskenler için yalıtım ihtiyacına istinaden de yalıtım kredisi, çiftçi destek kredileri, tarımsal borç kredisi ve tarım kobi kredileri koşulları da belirlendi. Çiftçilerimizi ve esnafımızı ilgilendiren borç kapatma kredisi, güncel yaşam durumunda sosyal bir destek olarak algılanabilinir. Çünkü zor dönemlerden geçiyoruz ve ekonomik sıkıntılar had safhada, bu sorunlarla uğraşırken sermaye bulmakta güçlük çeken esanafın borçlanarak ticaretini devam ettirmeye çalıştığı gözlemleniyor, aynı şekilde çiftçinin de masraflarının artması ve genel tüketim ihtiyaçlarının zam görmesi ile borçları da artmış oluyor. En üst sınırı 60 aylık olacak şekilde planlanan ve kamu bankaları nezdinde verileceği açıklanan borç kapatma kredisi detayları şu şekilde olacak.

Açıklama Cumhurbaşkanlığından Geldi!

Borç kapatma kredisi ile ilgili açıklama devletin en üst makamı olan Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. Durumla ilgili cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği kredi seçeneklerinde, meskenlerin ısı yalıtımlarının yapılması ve enerji kaybının azaltılması amacıyla kullanılacak olan bina yalıtım kredisi, menkul başına 50.000 TL olacağı ve altmış ay ödeme süresi olacağı söylendi. Bu yalıtım amaçlı kredinin oranın ise 0,99 olarak belirlendiği açıklandı.

35 yaşını aşmayan ve iş imkanı sunacak olan istihdamı arttıracak genç girişimciler için 300.000 TL kredi verileceği açıklandı. Borçlarını kapatmak isteyen kişilerin kredi kullanmaları ve mevcut borçlarını kapatmaları halinde 36 ay geri ödemeli ve 4 faiz oranlı olarak kullanım sağlayabilecekleri belirtildi. Çiftçilerimiz için destek olacak kredi ise 250.000 TL olarak yıllık faiz oranı da 9,75 olarak belirlendiği ve maksimum 36 ay vade olacağı açıklandı.

Çiftçiler için geçerli olan ve başka bankalara olan borçları kapatmaları amaçlanan tarım borç transferi kredisi ise Ziraat Bankası vasıtası ile verilecek ve faiz oranı uygun tutulacak ayrıca farklı ödeme planlarıyla çiftçinin ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanmış olacak, çiftçilerimizin finansal zorlukların üstesinden gelmesine meydan verecektir. Çiftçilerin için olan bu kredi en üst limiti 5 milyon TL olarak sınırlandırılacak ve 60 ay süre ile geri ödemeler alınacaktır. Yıllık 9.75 faiz oranı uygulanacak.

Başa dön tuşu