Medya

6’lı masa adayı belirlendi! Kılıçdaroğlu duyurdu

6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı belli oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 6’lı masa adayının kim olacağının açıklanacağı tarih olarak 13 Şubat’ı gösterdi. Diğer taraftan Kılıçdaroğlu her partinin kendi liderini aday görmek isteyebileceğini de belirtti.

6’lı masa 11. Toplantısını gerçekleştirmiş olmasına rağmen henüz cumhurbaşkanı adayı açıklanmadı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir açıklamada bulundu. Açıklamasında 6’lı masanın adayını 13 Şubat tarihinde duyuracağı bilgisini de verdi.

Katıldığı televizyon programında CHP lideri Kılıçdaroğlu 6’lı masa adayının açıklanacağı tarihe ek olarak bazı konularda açıklama yaptı.

13 Şubat’ta açıklanıyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu katıldığı televizyon programında 13 Şubat’ta 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağının seçim için yol haritasıyla beraber açıklanacağını bildirdi. Aday olacak ismin bu yol haritasını Türkiye ile paylaşacağını söyledi. Bunların üzerine “CHP’nin cumhurbaşkanı adayı siz mi olacaksınız?” sorusuna ise “Her parti kendi liderini aday görmek ister” yanıtını verirken şunu da ekledi: “Burada asıl önemli olan altı liderin ortak karar vermesidir.”

Cumhurbaşkanının nasıl olması gerektiğini de açıklamalarında anlatan Kılıçdaroğlu, “Belirlediğimiz adayın ortak çalışma geleneğini sürdürmesi gerekiyor. Her şeyi ben bilirim anlayışında olmamalı. Devleti iyi tanımalı, liyakatın ne kadar önemli olduğunu bilmeli” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu