Siyaset

6’lı masa karıştı! Yavuz Ağıralioğlu’nun Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri kavga çıkardı

Son dönemde yaptığı toplantılarla sık sık siyaset gündeminin ilk sıralarında yer alan Millet İttifakı’nda kriz çıktı. İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun katıldığı bir programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri ortalığı karıştırdı. Ağıralioğlu’nun sözlerine CHP’den sert bir tepki geldi. Ağıralioğlu’nun açıklamalarına sert çıkan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, ‘Kraldan çok kralcı’ diyerek ağır ifadeler kullandı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’ndan canlı yayında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili çok çarpıcı açıklamalar geldi. Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığı hakkında konuşan Ağıralioğlu, ‘Aday olursa kazanamayacağına ilişkin endişemiz var’ diyerek CHP’yi kızdıracak ifadeler kullandı. İşte 6’lı masada yaşanan kriz ve tüm detaylar…

‘ENDİŞELERİMİZ VAR’

TV100 canlı yayınına katılan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, kendisine yöneltilen sorulara çok konuşulacak yanıtşar verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığı konusunda endişeleri olduğunu söyleyen Ağıralioğlu, ‘Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi mi duyuyorsunuz?’ sorusuna ‘Endişemiz var evet’ yanıtını verdi. Sağ seçmenin sol bir adaya sıcak bakmayacağını dile getiren Ağıralioğlu, ‘Bizim klasik sağ, refleks olarak mesela camide namaza girdiği zaman safın soluna durmuyor. Nihayetinde bu bizim refleksimiz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz.’ ifadelerine yer verdi.

CHP’DEN ÇOK SERT TEPKİ

Ağıralioğlu’nun canlı yayındaki sözlerine CHP’den tepki gecikmedi. İYİ Partili ismin Kılıçdaroğlu’na yönelik açıklamalarına tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ‘Biz öyle düşünmüyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu kesin kazanabilir olarak görüyoruz. Tüm anketler de kazanabilir diyor. 6’lı masanın görüşüne saygı duyuyoruz.’ dedi.

AĞIRALİOĞLU’NA AĞIR SÖZLER

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun Kılıçdaroğlu’nun olası Cumhurbaşkanlığı adaylığına yönelik yorumları karşısında oldukça sinirlenen CHP’li Altay, Kraldan çok kralcı. Sayın Ağıralioğlu’nun sözlerini ona benzettim. Ben şunu demezdim. Meral Akşener ile olur mu diye sorulsa bana ben olmaz demem.’ dedi.

 

Başa dön tuşu