Asayiş

90 bin taşeron işçiye müjde! Kadronun geleceği tarih açıklandı!

90 bin taşeron işçinin beklediği kadro tarihi belli oldu! İşte beklenen o tarih…

90 bin taşeron işçiye müjde! Kadronun geleceği tarih açıklandı! Taşeron işçiye verilecek olan kadro uzun zamandır gündemler, meşgul eden bir konuydu. Konuyla ilgili açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi. işte merak edilen tüm detaylar…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada 500 bine yakın sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinin ardından taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi hakkında da bazı açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde…

OCAK AYINI İŞARET ETMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı açıklamalarda taşeron işçiye kadro getirilmesi hakkında Ocak ayını işaret eden açıklamalarda bulunmuştu. Konuyla ilgili müjdeli haberin açıklanmasının ardından tüm gözler meclise döndü.

OCAKTA NETLEŞECEK

Ocak ayında netleşeceği belirtilen taşeron işçiye verilecek olan kadro hakkında yaptığı açıklamalar gündemde yerini korumaya devam ediyor. Bakanlık konuyla alakalı yürütülen çalışmayı tamamladıktan sonra, Meclise sunulacak olan taslak teklifin hazırlık aşamasına başlayacak. Bununla birlikte taşerona ayrılan kadro hakkında belirlenen şartlar ve faydalanacak olan grupların belirlenmesinin ardından taşeron işçinin kadroya geçişi hakkındaki sorun tamamen çözülmüş olacak.

ALTIN HARFLERLE YAZILDI

Hükümet yetkilileri 2022 yılında yıllardır çözüme kavuşamayan birçok konuyu kökten halletti. 60 yılı aşkın süredir hayali kurulan sorunlar çözümleniyor, bunun yanında açıkta kalan 90 bin taşeron işçinin umutlu bekleyişi de artık yapılan son çalışmalarla birlikte çözüme kavuşmuş olacak.

TAŞERON İŞÇİYE KADRO ÇALIŞMALARI

EYT konusundaki sorun masadan tamamen kaldırıldıktan sonra Meclisin yeni konusunun taşeron işçiler olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuyla alakalı olarak; “şu anda üzerinde durulan konu sözleşmeli çalışanlar kadrosudur, sözleşmelerle alakalı talepleri değerlendirmeye alıyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Başa dön tuşu