Ekonomi

90 bin taşerona kadro son durum! 90 bin taşerona kadro çalışmaları, ne zaman çıkacak, kimleri kapsayacak?

Çalışanların gündeminde taşerona kadro konusu da yer alıyor. Çalışmalarla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından sık sık bilgi aktarımı yapılıyor. Taşerona kadro konusunun yanında sözleşmeliye kadro konusu da merak ediliyor. Konu üzerindeki çalışmalar sürerken son durumun ne olduğu ve tüm gelişmeler yakından takip ediliyor.

90 bin taşerona kadro konusundaki son durum ve konuyla ilgili tüm detaylar çalışanların gündeminde. Bakan Bilgin, daha önce bu konuyla ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulunmuş ve 90 bin işçinin sorununun çözüleceğine vurgu yapmıştı. Çalışmalarla ilgili detaylı bilgilere yer veren Bakan Bilgin, bu kapsamın içerisinde sadece 4B’liler olduğunu söylemişti. Kurumlarda özel durumda olan sözleşmeliler de olduğuna vurgu yapan Bilgin, ‘Onlar kapsamda olmayacak’ demişti. İşte tüm detaylar…

SADECE 4B’LİLERİ KAPSAYACAK

Sözleşmeliye kadro ile ilgili sık sık açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, düzenleme ile ilgili son bir toplantı yapılacağını aktarmıştı. Kapsamda sadece 4B’lilerin olduğunun altını çizen Bilgin, çalışmanın sonuna gelindiğini ve bu hafta bir toplantı daha gerçekleştirileceğini belirtti. Çalışmaya artık bu hafta son şeklini vereceklerini belirten Bakan Bilgin, çalışma tamamlandıktan sonra ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunum yapılacağını ekledi.

ÖNCELİK SÖZLEŞMELİ PERSONEL DÜZENLEMESİ

Söz konusu çalışmanın taşeron düzenlemesi ile birlikte ele alınıp alınmadığına dair sorulara da yanıt veren Bilgin , şu anda önceliğin sözleşmeli personel düzenlemesi olduğunu söyledi ve ‘Biliyorsunuz dosya dosya açıyoruz. Şu an sözleşmelilerle ilgili dosya önümüzde. Sonra diğerleri ele alınacak.’ dedi.

600 BİN PERSONELİ KAPSAYACAK

Sözleşmeliye kadro taslağı şekilleniyor. Artık çalışmaların sonuna gelindi. Söz konusu düzenleme kamuda sözleşmeli olarak çalışan 600 bin personeli kapsayacak. Teknik çalışmaların ardından hazırlanan iki taslak metinle ilgili karar verilecek. Çalışma sadece 4B’lileri kapsayacak.

Başa dön tuşu