Ekonomi

Aile Bakanı Twitter’den açıkladı! 7.800 TL kış desteği için başvurular açıldı

İhtiyaç sahibi kişilere kış desteği müjdesi Aile bakanından geldi. Bakan Yanık bu sabah Twitter’dan müjde verdi. Hemen başvuru yapanlara 7800 TL nakit yardım verilecek.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere Aile Bakanlığı’nın sosyal destek ödemeleri 2023 yılında da sürüyor. e-Devlet üzerinden başvuru yapanlar kış desteği alma hakkına sahip olacak. Yeni yardım müjdesi bu sabah Aile Bakanı Derya Yanık tarafından açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve dar gelirli olan herkes e-devlet üzerinden başvuru yaparak bu yardımdan yararlanabilecek. Kış yardımı başvuruları için T.C kimlik no ve şifre ile e-devlet girişi yapabilirsiniz

Devletin dar gelirli ailelere yönelik destekleri devam ederken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bugün sosyal medya hesabından yeni bir yardımın daha müjdesini verdi. Hane içindeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olan herkes kış desteği için başvuru yapabilecek. Kış desteği toplam tutarı 7.800 TL olarak açıklandı. Yani hane başına bu tutarda yardım verilecek. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve dar gelirli olan herkes başvuru şansına sahip olacak. Aile Bakanlığı Sosyal Yardım başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

BAKAN YANIK SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bu sabah Twitter hesabından Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yeni sosyal yardım müjdesi verdi. Hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin 3’te 1’inden az olan tüm ailelere maddi yardım verilecek. Ailelerin kış aylarını daha rahat geçirmesi adına kış desteği olarak yapılacak ödemelerin toplam tutarı 7800 TL olarak açıklandı.

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN YAPILACAK

Aile Bakanlığı’nın sağladığı sosyal destek ödemesine başvurular e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yapılacak. T.C kimlik no ve şifre ile e-devlet girişi yapan ihtiyaç sahipleri başvuru formunu doldurarak ödemeden yararlanabilecek.

Bakan Yanık sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda başvuru formunu doğru ve gerçek bilgilerle doldurmanız gerektiğini dile getirdi. Aile Bakanlığı Sosyal Yardım başvuru sonuçları da yine e-devlet üzerinden sorgulanabilecek.

E-devlet sosyal yardım başvuru sonucu cep telefonunuza kısa mesaj olarak da gönderilecektir. Başvurusu onaylananlar 10 gün sonra ödeme imkanından yararlanabiliyor. Ödemeler ise PTT aracılığı ile hesaplarınıza geçiyor.

Başa dön tuşu