Ekonomi

Aile Bakanlığı az önce başvuru sayfasını açtı! PTT’den 1200 TL yardım ödenecek! Dar gelirliler tek bir başvuru ile alacak

Aile Bakanlığı az önce yeni yardım duyurusu yaptı. Yılbaşı öncesi ilaç gibi gelecek yardım PTT’den ödenecek. Tam 1200 TL dar gelirli kişilerin hesaplarına yatacak.

Aile Bakanlığı az önce başvuru sayfasını açtı! PTT’den 1200 TL yardım ödenecek! Dar gelirliler tek bir başvuru ile alacak. Aile Bakanlığı, PTT’den yaptığı yardımlara bir yenisini daha ekliyor. Bakanlık, tek bir başvuruya karşılık binlerce lira ödeme yapacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan yeni yardıma dar gelirli ve ihtiyaç sahibi herkes başvuru yapabilecek. Başvuru şartları da tek tek açıklandı. Herkes bu yardımı alabiliyor. Başvuru ekranı bu sabah açıldı. Geç kalmadan Aile Bakanlığı 1200 TL sosyal yardım ödemesi için başvurunuzu yapın, yılbaşı öncesi ödemeyi alın.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yılbaşı öncesinde de ihtiyaç sahibi ve dar gelirli kişilerin elinden tutmaya devam ediyor. Maddi durumu yerinde olmayan, ekonomik anlamda hayatını idame etmekte zorlanan herkes başvuru yapması halinde bakanlıktan sosyal yardım alabiliyor. Aile Bakanlığı PTT’den verdiği onlarca sosyal yardım kalemine bir yenisini daha ekledi. Bu defa aylık 1200 TL yardım verilecek. Başvuru ekranı bu sabah açıldı. Bakanlık tarafından aranan şartları taşıyanlar hemen başvuru yapacak ödeme alabilecek.

AYLIK 1200 TL ÖDEME YAPILACAK

Aile Bakanlığı ve PTT işbirliğinde yeni bir yardım daha belli oldu. Bakanlık şehit aileleri ve terörden etkilenenler için yardım vermeye başladı. Aylık 1200 TL ödeme yapılacak. Başvurular TC kimlik no ile e-Devlet üzerinden kolayca yapılıyor. Ödeme ise PTT şubelerinden hesaplara geçiyor. Bakanlık bu sosyal yardımdan yararlanmak için kriterleri de tek tek açıkladı.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

Aile Bakanlığı 1200 TL yardım başvuru şartları açıklandı. Bu yardımdan şehit aileleri ve terörden etkilenenler yararlanabiliyor. Başka bir başvuru şartı bulunmuyor. Başvuru işlemleri ise TC kimlik no ile e-Devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinin altından bulunan formu doldurarak tamamlanıyor. Formu dolduran kişilerin eksiksiz ve doğru bilgi vermesi onay için önemli.

Başvuru formunun onay işlemleri sadece birkaç gün sürüyor. 1200 TL yardım başvurusu onay aldıktan sonra takip eden ayın 15’inde ödeme PTT hesabına yatıyor. Aile Bakanlığı 1200 TL yardım ödemesi her ay düzenli olarak veriliyor.

Başa dön tuşu