Ekonomi

Aile Bakanlığı az önce duyurdu! Ay sonuna kadar 3 bin 336 TL nakit destek verilecek! Başvurular e-Devlet’ten ve SYDV’den yapılıyor

Aile bakanlığından az önce duyuru geldi. Başvuru yapanlara ay sonuna kadar 3336 TL nakdi destek ödenecek. E-Devletten ya da Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıflarından başvuru için geç kalmayın.

Aile Bakanlığı az önce duyurdu! Ay sonuna kadar 3 bin 336 TL nakit destek verilecek! Başvurular e-Devlet’ten ve SYDV’den yapılıyor. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı yardıma muhtaç ve dar gelirli vatandaşa sosyal destek imkânlarını sunmaya devam ediyor. Milyonlarca kişi her ay düzenli olarak bakanlığın sağladığı sosyal yardım ödemelerinden faydalanabiliyor. Bakanlıktan yapılan son dakika duyurusunda ay sonuna kadar binlerce liranın hesaplara yatacağı bildirildi. Yapmanız gereken tek şey e-Devlet üzerinden ya da Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığı ile başvuru yapmak. Başvuru süresini kaçırmadan işlemlerini tamamlayanlara ödemeler ay sonuna kadar yatacak.

Türkiye’de ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiren dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların imdadına aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı yetişiyor. Bakanlık geliri muhtaçlık sınırının altında olan herkese sosyal yardım ödemesi veriyor. Ödeme alabilmek için öncelikle şartları taşıyan vatandaşların başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Aile bakanlığı Sosyal yardım ödemelerine başvurular e-Devlet üzerinden ya da Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığı ile yapılabiliyor. Başvuru sonucunda onay alan vatandaşların hesabına ya da PTT den TC kimlikle çekebilecekleri şekilde 3336 TL nakdi yardım yatırılıyor. Aile bakanlığı nakdi destek ödemeleri ile ilgili her şey haberimizde…

15 OCAK’TA ÖDEMELER BAŞLADI

Aile bakanlığı nakit destek ödemeleri 15 Ocak tarihinde başladı. Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli yakınlarına bakan kişilere binlerce liralık destek sağlandı. Ödemeler hala devam ediyor ve 31 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Bu tarihe kadar başvurusunu yapanlar ödeme alma hakkına sahip olacak. Ödeme için başvuru şartları da bakanlık tarafından ilan edildi.

BU ŞARTLARI TAŞIYANLAR FAYDALANABİLİR

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yapılan duyuruda başvuru şartları açıklandı. Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin sağlık raporu, hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması, düzenli gelirim bulunmaması gibi şartlar bu ödeme için geçerli oluyor. Şartları taşıyan kişiler başvurularına Sosyal hizmetler Bakanlığı’na bağlı il ve ilçe müdürlükleri aracılığıyla ya da e-Devlet üzerinden yapabiliyor. Başvuru sorgulama işlemleri de yine e-Devlet aracılığı ile yapılabiliyor.

HER AY DÜZENLİ OLARAK ÖDENİYOR

Aile bakanlığı tarafından yardıma muhtaç kişilere sağlanan bu sosyal destek ödemesi her ay düzenli verilen ödemeler arasında yer alıyor. Gelir kriterlerine göre muhtaçlık durumu devam ettiği süre boyunca ve engelli kişi hayatta olduğu süre boyunca bu yardımdan faydalana bilirsiniz. Yardımı PTT den ya da banka hesabından alabilirsiniz. Aile bakanlığı her ayın 15’i ile 31’i arasında evde bakım maaşı yatan illa listesi yayınlıyor. Hangi illerde evde bakım maaşının hangi gün yatacağını da yine e-Devlet üzerinden sorgulamak mümkün oluyor.

Başa dön tuşu