Ekonomi

Aile Bakanlığı az önce yeni çocuk yardımını duyurdu! Bu şartı taşıyan çocuklara destek verilecek

Aile Bakanı Derya Yanık’tan son dakika yardım duyurusu! Bakanlık bu şartları taşıyanlara destek verecek. Hemen başvuru yapan alıyor.

Aile Bakanlığı az önce yeni çocuk yardımını duyurdu! Bu şartı taşıyan çocuklara destek verilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Twitter hesabından bir son dakika açıklaması yaparak yeni Çocuk yardımını duyurdu. Bakan Yanık, şeker hastası çocuklara destek vereceklerini bildirdi. Tip 1 Diyabet hastası olan çocuklar proje kapsamında başvuru yapmaları halinde şeker ölçüm cihazı yardıma alabilecek. Bakanlığın Şeker hastası çocuklara vereceği destekle ilgili tüm detaylar haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çok sayıda sosyal yardım ile vatandaşa hizmet vermeye devam ediyor. Bu yardımlardan bazıları maddeyi aldım olurken bazıları da cihaz ve gıda yardımı oluyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile diyabet hastası çocuklar için yardım müjdesi verdi. Tip 1 diyabet tanısı olan çocuklara bakanlık tarafından şeker ölçüm cihazı verilecek. Ayrıca bakan yanık açıklamasında başvurularının başladığını duyurdu.

DİYABET HASTASI ÇOCUKLARA ŞEKER ÖLÇÜM CİHAZI YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Şeker hastası çocuklara şeker ölçüm cihazı yardımı yapılacağını duyurdu. Bakan Yanık, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Desteğimizi hızlı ve etkin bir şekilde çocuklarımıza ulaştırmak amacıyla Sağlık Bakanlığı, 81 il Valiliği, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız ile saha çalışmaları yaptık ve elde ettiğimiz veriler sonrasında programımızın çerçevesini belirledik. Bu kapsamda sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde TİP-1 diyabet tanısı almış çocuklarımıza yönelik şeker ölçüm cihazı yardımında başvuruları başlattık.”

BAŞVURULAR BAŞLADI

Yardıma muhtaç hep durumuna bakmadan çocuklara ilaç insülin şeker ölçüm cihazı yardımı yapılacağını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu kapsamda aile hekimleri tarafından yazılan raporlarında SGK tarafından karşılanmaya devam edeceğini söyledi. Bakan yanık başvurularında başladığını belirterek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına giderek Başvuru yapılabileceğini bildirdi.

50 BAŞLIKTA YARDIMLAR SÜRÜYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ihtiyaç sahibi kişilere 50 farklı başlık altında yardımlarında devam ettiğini söyledi. Muhtaçlık durumuna göre bakanlık tarafından verilen yardımlardan faydalanmak için başvuru yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu