Ekonomi

Aile Bakanlığı hane başına 1250 TL verecek! e-Devlet’ten başvuru yapanlar Kasım ayı sonuna kadar alıyor

Aile Bakanlığı Sosyal Yardım ödemeleri devam ediyor. Kasım ayı Aile Destek programı ile ilgili son dakika duyurusu geldi. Bakanlık e-Devlet’ten başvuru yapanlara 1250 TL sosyal yardım verecek.

Aile Bakanlığı hane başına 1250 TL verecek! e-Devlet’ten başvuru yapanlar Kasım ayı sonuna kadar alıyor. Aile Destek programı kasım ayı ödemeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Binlerce kişiyi ilgilendiren ödemelerle ilgili bakanlıktan yeni duyuru geldi. Başvuru yapanlar kasım ayı sonuna kadar ödemeden faydalanabilecek. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için yapılacak olan ödemenin miktarı ise 1250 TL olarak belirlendi. e-Devlet’ten hemen başvuru yapın kasım ayı bitmeden aile destek yardımı ödemenizi alın.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçtiğimiz Temmuz ayında başlatılan Aile Destek programı ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi Haneler için bakanlık maddi destek sağlıyor. Kasım ayı Aile Destek programı ödemeleri için gözler bakanlığa çevrilmiş durumda. Konu ile ilgili son dakika açıklaması ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. Bakan Yanık, Aile Destek parası yattı mı, kasım ayı Aile Destek parası ne zaman yatacak sorularına cevap verdi. Aile Bakanlığı Aile Destek paketi yardımı ödemeleri ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimizde…

AİLE DESTEK PAKETİ KASIM AYI ÖDEMELERİ SON DURUM

Aile Destek programı kasım ayı ödemeleri son durum milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Aile Bakanlığı tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca aile destek yardımı ödeniyor. Yardım miktarı ise 850 ila 1250 TL arasında değişiyor. Kasım ayı ödemeleri için bakan Derya yanıktan son dakika duyurusu geldi. Ödemeler başladı ve hesaplara geçiyor. Kasım ayında ödeme almaya hak kazanan vatandaşlar Banka hesaplarını kontrol edebilir.

E-DEVLET’TEN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Aile Bakanlığı Aile Destek programı kasım ayı ödemeleri için başvurular da hala devam ediyor. Bakanlık tarafından karşılıksız ve geri ödemesiz olarak sağlanan yardımından faydalanmak isteyenler başvuru işlemlerini e-devlet aracılığı ile yapabilir. e-Devlet’ten Aile Destek programı başvurusu yapmak isteyenler T.C. kimlik numaraları ve PTT’den alacakları şifreleri ile e-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesine ulaşmalı. Burada bulunan Türkiye Aile Destek programı başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekiyor.

DAR GELİRLİ AİLELER FAYDALANIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan Türkiye Aile Destek programı ödemelerinden Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler yararlanıyor. Hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olanlar başvuru yaparak ödeme alabiliyor. Ödemeleri aynı zamanda Asgari ücretli ve emekliler için de geçerli. Yani yukarıda belirttiğimiz gelir kriterine uyan asgari ücretli ve emekliler de bu ödemeden yararlanma şansına sahip oluyor. Asgari ücreti ve emekliler için de başvurular aynı yollarla yapılıyor.

Başa dön tuşu