Ekonomi

Aile Bakanlığı her ay 1250 TL nakit yardım yapacak! 12 ay boyunca devam edecek, ihtiyaç sahibi, asgari ücretli ve emekli de alıyor

Aile Bakanlığı 12 ay boyunca yardım verecek. Dar gelirliye ek olarak Asgari ücretli ve emekli de ödemeden faydalanacak. PTT’den 1250 TL nakdi yardım düzenli ödenecek.

Aile Bakanlığı her ay 1250 TL nakit yardım yapacak! 12 ay boyunca devam edecek, ihtiyaç sahibi, asgari ücretli ve emekli de alıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye Aile Destek paketi programı kapsamında dar gelirli ve ihtiyaç sahiplerine 12 ay boyunca düzenli yardım ödemesi yapacak. Aile Bakanlığı yardım paket başvuruları e-Devlet üzerinden kabul ediliyor ve ödemeler 12 ay boyunca düzenli olarak devam ediyor. Aile Bakanlığına sağladığı destek ödemesinde tutar 1250 TL’ye kadar varıyor. Aylık olarak yapılacak olan ödemeler 12 ay boyunca sürüyor. Başvuru şartları ve merak edilenler haberimizde…

Dar gelirlilere 1250 TL ödeme yapılacak. Aile Bakanlığı, PTT aracılığı ile her ay düzenli olarak hesaplara para aktaracak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Türkiye Aile Destek paketi programı ile ilgili yeni duyuru yapıldı. Her geçen gün artan sosyal yardım paketlerini bir Yenisi daha eklenirken bu ödemeden dar gelirlilerin yanı sıra Asgari ücretli ve Emeklilerin de yararlanabileceği bildirildi. Başvuru yapanlar sosyal yardım ödemesini Aralık ayından itibaren alabilecek. Türkiye Aile Destek paketi ödemeleri 12 ay boyunca sürecek. Ödemeler 850 lira ile 1250 TL arasında olacak ve kişilerin gelir durumuna göre değişecek.

GELİR DURUMUNA GÖRE YARDIM VERİLECEK

Aile Bakanlığı tarafından başlatılan Aile Destek programı kapsamında dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere gelir durumuna göre aylık sosyal yardım veriliyor. Türkiye Aile Destek programı yardımları 12 ay boyunca devam ediyor ve PTT aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşların hesabına yatıyor. Yardım tutarı ise kişilerin gelir durumuna göre 850 lira ile 1250 TL arasında değişiyor. Yardımdan yararlanmak isteyenlerin başvuru şartlarını taşımaları ve başvuru yapmaları gerekiyor. Gelir durumu başvuru için en önemli Kriter olarak kabul ediliyor.

HANE GELİRİ BAŞVURU İÇİN ÖNEMLİ

Türkiye Aile Destek programı başvuruları için hane geliri çok önemli. Hanede yaşayan kişi sayısına göre düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda başvurular onaylanıyor. Bu şarta uygun olan ihtiyaç sahiplerinin yanında Asgari ücretli ve emeklilerde başvuru yapabiliyor.

E-DEVLET’TEN BAŞVURU YAPAN PTT’DEN ÖDEME ALIYOR

Aile Bakanlığı başvurular ile ilgili detayları da paylaştı. T.C. kimlik no ve şifresi ile E Devlet girişi yapanlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan Türkiye Aile Destek programı başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak başvuru yapabiliyor. 12 ay boyunca devam edecek ödemeler gelir durumuna göre yapılıyor. Ödemeleri de PTT’den almak mümkün.

Başa dön tuşu