Ekonomi

Aile Bakanlığı istisnasız herkese 2.600 TL nakit yardım verecek! Şartlar az önce duyuruldu, başvuru ekranı açıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Az önce yeni yardım müjdesini verdi. Şartları karşılayan herkes 2600 TL destek alacak. İstisnasız tüm başvurular onaylanıyor. Geç kalmadan İşlem yapın.

Aile Bakanlığı istisnasız herkese 2.600 TL nakit yardım verecek! Şartlar az önce duyuruldu, başvuru ekranı açıldı. Milyonlarca Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiye ödenen sosyal yardımlara her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bugün yeni bir yardımı daha duyurdu. Başvuru yapan herkese istisnasız koşulsuz şartsız 2600 TL nakit yardım verilecek. Yardım başvurusu yapmak isteyenler başvuru formunu e-devlet üzerinden doldurabilecek. Şartlar tek tek açıklandı. Aile Bakanlığı 2.600 TL yardım başvurusu ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Bakanlık ihtiyaç sahibi olan herkese sosyal destek ödemeleri ile yardımcı olmaya devam ediyor. Belirli şartları taşıyanlara bakanlık tarafından her ay düzenli nakli destek veriliyor. O yardımlardan biri de Bugün itibarıyla aile Bakanlığı tarafından duyuruldu. Başvuru şartlarına uygun olanlar istisnasız başvuru yapmaları durumunda 2.600 TL sosyal destek alacak. Sosyal yardım başvuruları Online olarak ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla yapılabilecek. Peki, kimler aile Bakanlığı sosyal yardım alabilir? Aile Bakanlığı 2600 TL yardım başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

65 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLERE HER AY ÖDENECEK

Yaşlı vatandaşlar, aile Bakanlığı tarafından ödenecek olan sosyal yardım desteğinden faydalanabilecek. 65 yaş aylığı olarak bilinen bu Ödeme için başvurular hem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile hem de e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Yaşlılık aylığı alabilmek için şartlarda belli oldu. Eskiden 3 ayda bir ödenen yaşlılık aylığı artık aylık olarak bağlanıyor.

Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan, eşinin ya da kendi adına herhangi bir mal varlığı olmayan 65 yaş üstü kişiler Bu Ödeme için başvuru yapabiliyor. 65 yaş aylığı almak isteyenlerin gelir durumunu belirten bir form ile birlikte vakıflara başvuru yapmaları gerekiyor.

DOĞUM TARİHİ SON HANESİNE GÖRE ÖDEME YAPILIYOR

Yaşlılık aylığı, eskiden 3 ayda bir yapılıyordu. Ancak geçtiğimiz yıllarda alınan karar doğrultusunda artık her ay düzenli olarak vatandaşın hesabına yatmaya başladı. Ödemeler yaşlı vatandaşların Doğum tarihinin son hanesine göre yapılıyor. Doğum tarihinin son rakamı 0 ile 5 arası olanlar her ayın 5’inde maaş alırken bir ila 6 arasında olanlar 6’sında, 2 ile 7 arasında olanlar 7’sinde 3 ila 8 arasında olanlar ise 8’inde maaş alıyor. Doğum tarihinin son hanesi 4 ila 9 arasında olanlara ise ödemeleri her ayın 9 günü veriliyor.

PTT VE DEVLET BANKALARINDAN ALABİLİRSİNİZ

Yaşlılık aylığı başvurusunu yeni yapan ve ilk defa ödeme alacak olan kişiler PTT yada ziraat bankası aracılığı ile ilk maaşlarını alabilir. Ancak ilerleyen dönemlerde başka bir bankadan maaş almak isterseniz maaşınızı taşıyabilirsiniz.

Yaşlılık aylığı başvuru şartları

Devlet tarafından yaşlılık aylığı bağlanabilmesi için aranan başvuru şartları ise şöyledir:

65 yaşın doldurulmuş olması,

Türk vatandaşı olunması,

Herhangi bir sosyal güvencenin bulunmaması,

Nafaka almamak,

Hiçbir geliri bulunmaması,

Sağlık sigortası olmaması,

Kişinin %40’ın üzerinde engelli olması,

Hane halkının ortalama gelirinin, asgari ücretin üçte birinden fazla olmaması.

Başa dön tuşu