Ekonomi

Aile Bakanlığı PTT üzerinden aylık 1200 TL yardım yapacak! Başvurular bugün itibariyle açıldı

Aylık 1200 TL yardım verilecek. PTT’den ödeme yapılacak. Aile Bakanlığı tüm şartları açıkladı. Hemen başvuru yapın.

Aile Bakanlığı PTT üzerinden aylık 1200 TL yardım yapacak! Başvurular bugün itibariyle açıldı. Aile Bakanlığı’ndan yeni yardım. Bu defa terörden etkilenenler ve şehit yakınları yardımdan faydalanacak. 1200 TL devlet desteği verilecek. Ödeme PTT üzerinden yapılacak. Başvurular bugün İtibarıyla PTT’den, e-Devlet’ten ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından başladı. Başvuru yapmak için daha fazla beklemeyin ve bu fırsatı kaçırmayın.

Devletin tüm mağdur vatandaşlara desteği aralıksız olarak devam ediyor. İhtiyaç sahibi milyonlarca kişiye her ay düzenli destek ödemesi veren ve milyarlarca liralık bütçe ayıran devlet bu defa şehit ve gazi yakınları ile terör mağdurlarına yardım vermeye hazırlanıyor. Yardım tutarı aylık 1200 TL olarak belirlendi. Aile Bakanlığı tarafından ayrılan bütçe kapsamında verilecek olan Bu yardımlar her ay yapılacak. Başvuru şartları da Aile Bakanlığı tarafından tek tek açıklandı. e-Devlet üzerinden yapılan başvurular hızlı şekilde sonuçlanıyor. Aile Bakanlığı Sosyal Yardım başvurusu ile ilgili merak edilenler haberinizde…

YAŞ SINIRLAMASI BULUNMUYOR

Devletin terörden etkilenenlere sağladığı bu sosyal yardım ödemesi için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmuyor. 18 yaşından büyük olan herkes T.C kimlik numarası ile birlikte e-devlet girişi yaptıktan sonra başvuru yapabiliyor. Aynı zamanda terör mağduru Gazi yakını ya da şehit yakını olan kişiler söz konusu belgelerini de yine e-devlet üzerinden alabiliyor. Bu belge ile başvurularınızı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından da yapabilirsiniz. Başvurular sadece 10 gün içinde değerlendiriliyor ve sonrasında ödemeler başlıyor.

AYLIK 1200 TL DESTEK ÖDEMESİ VERİLİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aranan şartların yerine getirilmesi halinde şehit yakınları gazi yakınları ve terör mağdurları devletten aylık 1200 TL yardım alabiliyor. Bu yardımlar karşılıksız ve geri ödemesiz olarak veriliyor tamamen bakanlık bütçesinden karşılanıyor. Aile Bakanlığı’nın sağladığı ödeme işlemleri PTT aracılığıyla gerçekleşiyor. PTT hesabı açtıran ya da T.C kimlik numarası ile birlikte PTT’ye gidenler ödemeyi hemen alabiliyor.

TEK BİR BAŞVURU İLE ALABİLİRSİNİZ

Gazi Şehit yakınları ve terör mağdurları için devlet tarafından sağlanan ödemelere tek bir sefer başvuru yapmak yeterli oluyor. Başvurusu onaylananlar devletten desteklerini aylık olarak alma şansına sahip oluyor. Aile Bakanlığı tarafından hazırlanan bu destek paketinin süresi de belli oldu. Tam 12 ay boyunca yapılacak olan ödemelerin daha uzun kapsamlı olması için çalışmalar sürüyor. Terör mağduru olan kişiler için devletin sağladığı farklı destek paketleri de bulunuyor. Örneğin nakdi yardıma ek olarak Gıda ve erzak desteği almak sağlık hizmetlerinden ve Ulaşım hizmetlerinden ücretsiz faydalanmak mümkün. Bu desteklerin tamamı bakanlık tarafından sağlanıyor.

Başa dön tuşu