Ekonomi

Aile destek paketi başvuru ve ödeme tarihleri! Başvuru şartları tek tek açıklandı! Kasım ayı ödemeleri o tarihte hesaplarda olacak

Dar gelirli aileleri kapsayan ve şartları taşıyanların başvuru yaparak belirli miktarda aldığı destek ödemeleriyle ilgili detaylar araştırılmaya devam ediliyor. Aile destek ödemelerine başvuruda bulunmak isteyenler başvuru şartlarını ve ödemelerin ne zaman hesaplarda olacağını merak ediyor. Özellikle Kasım ayı ödemeleri ile ilgili araştırmalar son günlerde arama motorlarında en sık rastlanan araştırma başlıklarından sadece biri.

Hayat pahalılığının giderek arttığı dönemde dar gelirli ailelere nefes aldıran aile destek pakerti ödemeleri ile ilgili merak edilen tüm detaylar araştırılıyor. Aile destek paketine başvuru yapanlar Kasım ayı ödemelerinin ne zaman hesaplarda olacağını merak ediyor. Bu destek ödemelerine başvuru yapmak isteyenler ise başvuru şartlarını ve başvurularını nereye yapacağını araştırıyor. İşte aile destek paketi başvuruları ve ödemelerle ilgili tüm detaylar…

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ HESAPLARDA OLACAK

Dar gelirli ailelere bir nebze olsun nefes aldırmak için başlatılan Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere destek ödemeleri yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, destek ödemeleri ile ilgili sık sık detaylı bilgilendirmelerde bulunuyor. Bakan Yanık, söz konusu destek programı kapsamında başlatılan çocuk yardımı ödemelerinin Kasım ayı itibarıyla hak sahiplerinin hesaplarında olacağını duyurdu. Bakan Yanık, daha önce destek programları ile ilgili yaptığı açıklamada ise desteklerden daha fazla kişinin faydalanabilmesi için mevcut bütçe olan 15 milyar liraya 25 milyar lira ilave edilerek destek programının genişletildiğini aktarmıştı.

AİLE DESTEK PAKETİ ÖDEME DETAYLARI

Destek ödemeleri kapsamında 450-600 TL olan destek tutarının 850-1.250 TL’ye yükseltildiğini duyuran Bakan Derya Yanık, çocuk yardımı kapsamında hanelerdeki çocuk sayısına göre hanelere aylık olarak 350-650 TL arası destek ödemesi yapılacağını bildirdi. Bu destek ödemeleri kapsamında 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL, 5 çocuklu ve daha fazla çocuk sayısına sahip hanelere ise 650 TL ilave destek sağlanacak. Yeni tutarlar Kasım ayı ödemelerine yansıyacak.

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU DETAYLARI

Aile destek paketi ödemelerinden yararlanmak için e-Devlet üzerinden veya ikamet adresinizin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Aile destek programı en fazla 12 ay süreyle devam edecek bir destek programı ve sürekli devam edecek bir yardım programı değil. Sizde hemen başvurunuzu yapabilir eğer gerekli olan şartları taşıyorsanız bu destek ödemelerinden yararlanabilirsiniz.

 

Başa dön tuşu