Ekonomi

Ailelere 2500 TL ödeme! Yılbaşı gelmeden ödemeler yapılacak! Nakit paranızı PTT’den hemen alabilirsiniz

Devlet, dar gelirli aileler için yardım ödemelerine devam ediyor. Devlet tarafından dar gelirli ailelere verilen yardım ödemelerinden biri de doğalgaz desteği. Soğuk kış aylarının kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladığı günlerde tüketim destekleriyle ilgili merak edilen detaylar da daha yoğun araştırılmaya başlandı. İhtiyaç sahibi ailelere ısınma desteği veriliyor. Kış aylarının daha kolay geçmesi için verilen doğalgaz desteği dar gelirli aileleri kapsıyor.

İhtiyaç sahibi aileler devlet tarafından verilen doğalgaz desteği ödemelerini PTT’den alabiliyor. Nakit paranızı almak için faturanızı yanınızda getirmeniz yeterli oluyor. Soğuk kış aylarında faturasını ödemekte zorlananlar verilen bu destek ile rahat bir nefes alıyor. Peki, doğalgaz desteği başvurusu nasıl ve nereye yapılır? Doğalgaz desteğinden kimler faydalanabilir? Doğalgaz desteği ödemeleri başladı mı? İşte tüm merak edilenler…

DOĞALGAZ DESTEĞİ ARALIK AYI ÖDEMELERİ

Dar gelirli ailelere yönelik başlatılan doğalgaz desteği ile bu kış bir nebze rahat geçecek. İhtiyaç sahibi ailelerin doğalgaz desteği ile cebi rahatlayacak. Doğalgaz desteği Aralık ayı ödemeleri henüz başlamadı. Kasım ayında yapılan ödemelerin ardından gözler Aralık ayına çevrildi. Doğalgaz destek ödemeleri Kasım ayının 12’sinde yapılmıştı. Aralık ayı doğalgaz ödemelerinin gerçekleştirileceği tarih merakla bekleniyor.

DOĞALGAZ DESTEĞİ TUTARI 900-2500 TL ARASI

Eylül ayında başlayan doğalgaz desteği başvuruları e-Devlet üzerinden alındı. Başvurulardan ak sahibi olanlara ödemeleri yapılmaya başlandı. Doğalgaz desteğinde güncellemeye gidilmiş ve yeni başvuru döneminde ev sahiplerinin yanında kiracılara da doğalgaz desteği imkanı sunuldu. Ayrıca doğalgaz destek tutarı da artırıldı. Hane başına 900-2500 TL olacak şekilde bir güncelleme yapıldı.

Başa dön tuşu