Ekonomi

Akaryakıt indirimi resmen duyuruldu! O karta sahip olanlara 150 TL hediye edilecek!

Altın piyasasında ve döviz kurlarında meydana gelen artışlar, akaryakıt fiyatlarında da değişikliklerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Geçtiğimiz yılın başında söz konusu değişimlere bağlı olarak zamlanan benzin ve motorin fiyatları, yüksek enflasyon sebebi ile hali hazırda geçim derdi içerisinde olan araç sahibi tüketicilerin bellerini büktü. Ancak asıl zamlar Rusya- Ukrayna savaşının başlamış olduğu an itibari ile duyurularak vatandaşlara resmen kabus yaşattı.

24 Şubat 2022 tarihinde resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı, birçok emtia varlığında olduğu gibi brent petrolde de fiyat değişimlerinin gözlenmesine sebep oldu. Bu durum ülkemiz başta olmak üzere diğer dünya ülkelerinde de benzin ve motorin fiyatlarının zamlanmasına sebep olurken araç sahibi tüketicilerin büyük bir bölümünün de toplu taşıma araçlarına yönelmelerine yol açtı. Ancak gündelik hayat akışı içerisinde mecburen kendi araçlarını kullanmak durumunda kalan vatandaşlar, bütçelerine destek olabilecek akaryakıt kampanyalarını yakın takip altına aldı.

Son olarak geçtiğimiz günlerde duyurulmuş olan 91 kuruşluk motorin zammının ardından harekete geçen Yapı Kredi Bankası, mevcut müşterileri için yeni bir akaryakıt kampanyası düzenlediğini açıkladı. Banka, 31 Mart tarihine kadar geçerli olacak olan kampanyasına ilişkin detayları paylaştı.

YAPI KREDİ BANKASI AKARYAKIT KAMPANYASI MART 2023

Bankacılık sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, araç sahibi müşterileri için yeni bir akaryakıt indirimi kampanyası düzenlediğini duyurdu. Müşterilerinin World kart sahibi olmaları durumunda kampanyadan yararlanabileceklerini ifade eden banka, detayları paylaştı.

Resmi internet sitesi aracılığı ile akaryakıt indirimi kampanyasını müşterileri ile paylaşan Yapı Kredi Bankası, kampanyadan yalnızca bireysel statülü müşterilerinin yararlanabileceklerini ifade etti. Banka, İlk 500 TL ve üzeri tutarları akaryakıt harcamasının ardından yapılacak olan her 500 TL ve üzeri tutarlı harcamaya 50 TL, toplamda ise 150 TL tutarında para puan hediyesi verileceğini belirtti.

YAPI KREDİ BANKASI AKARYAKIT KAMPANYASI BAŞVURUSU

Yapı Kredi Bankası tarafından düzenlenmiş olan 150 TL değerinde hediye para kazanımlı akaryakıt kampanyasına bankanın mobil uygulaması üzerinden veya ARAC yazıp bir boşluk bırakıp müşteri numarasını yazıp 4454’e kısa mesaj göndererek başvuru yapılabilmektedir.

Başa dön tuşu