Ekonomi

Altın da Dolar da tepetaklak olacak! 10 TL seviyelerine ineceği tarih açıklandı

Altını gündemden edecek yeni bir yorum dolar için geldi! Ortaya atılan iddialara göre dolar 10 TL seviyelerini görecek. İslam Memiş o tarihi duyurdu…

İslam Memiş dolar için yaşanabilecek olası durumlardan söz etti. ‘Sonuna geldik’ ifadelerini kullanarak altının alacağı son değer hakkında açıklama yaparak tarih verdi. Yatırımcı ve vatandaşların aldığı duyumlara göre dolar 10 lira ve seviyelerine kadar gerileyecek. İşte konu ile ilgili detaylar…

Dolar 10 TL’ye kadar düşecek

İslam Memiş doların 10 TL’ye düşeceği iddiaları için açıklamalarda bulundu. Böyle bir durumun mümkün olmayacağını vurgulayan para ve piyasa uzmanı İslam Memiş; doların alacağı seviye hakkında mart ayını işaret ederek yorumlarda bulundu.

ABD Merkez Bankası FED Başkanı Jerome Powell’in yaptığı açıklamaların ardından doların dibe doğru çakılması tüm gözleri üzerine toplamaya yetti. Dolar kuru geçtiğimiz Haziran ayından bu yana en yüksek düşüşü yaşadı. Para ve piyasa uzmanı İslam Memiş; doların bu hızlı düşüşünün ardından nasıl şekilleneceği hakkında bilgiler verdi. Dolar kurunun önümüzdeki hafta biraz daha gerileme yaşayacağını ve ardından yeniden yükselişe geçeceğini dile getiren piyasa uzmanı Memiş; şu an gerekenden fazla bir yükseklikte olduğunu da aktardı. Dolar endeksi 114,70 seviyesini gördü ve Dolar/TL kuru ise 18.70 seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Dolar ne zaman 10 TL’ye düşecek?

Uzun süredir hızlı bir yükseliş yaşayan dolar son zamanlarda ise gerilemeye başlamış ve bu gerilemeyi de halen sürdürmektedir. Ocak ayında da devam edeceği düşünülen bu gerileme vatandaşı şaşırtmaya yönelik iddiaları ortaya atmaktadır. Şu an 18 seviyelerine gelen dolar, aşağı yönde daha da gerilemesi bekleniyor. Enflasyon düşüşünün yanında politika faizinin düşmesi de dikkatleri üzerine toplamaya yetti. FED tarafından konu ile ilgili bir hamle yakın zamanda beklenmiyor. Mart ayında ise Dolar/TL kurunun 16 TL’ye gelmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu