Ekonomi

Altın kahini yeni rekoru açıkladı! 1 gram altının değeri 1650 TL olacak! Elinde altını olanlara müjde geldi, sakın satmayın

1 gram bile altını olanlara yılın ilk müjdesi geldi. Altın kahini yeni yıl gram altın tahminlerini açıkladı. 1 gram altın 1650 TL olacak. Sakın elinizdekini satmayın.

Altın kahini yeni rekoru açıkladı! 1 gram altının değeri 1650 TL olacak! Elinde altını olanlara müjde geldi, sakın satmayın. Gram altın fiyatları yeni yılın ilk gününde de yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Geçtiğimiz yılın başında 775 TL olan gram altın fiyatları yılı 1090 TL seviyesinde tamamladı. 2023 yılının ilk iş gününde de ünlü ekonomist İslam Memiş’ten ilk tahmin geldi. Altın fiyatlarında yeni rekoru açıklayan İslam Memiş, elinde altını olan vatandaşla “Satmayın” uyarısı yaptı. Çünkü gram altın yeni yılda 1650 TL’yi görecek. 1 gram bile altını olanlar bu tüyoları sakın kaçırmayın.

Yeni yılda gram altın fiyatları ne olacak? Yatırımcılar ve vatandaşlar 2023’ün ilk iş gününde altın fiyatlarına odaklandı. Çünkü 2022 yılının başında 775 TL olan gram altın uzun vadede yatırımcısına çok kazandırdı. Ünlü altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş de gram altın fiyatlarına ilişkin yeni tahminlerini açıkladı. Altın kahini İslam Memiş, elinde 1 gram bile altını olan vatandaşlara çok önemli uyarılarda bulundu. Sakın altınınızı satmayın, çünkü yeni rekor çok yakın.

SON BİR YILDA YATIRIMCIYA KAZANDIRDI

Gram altın, 2022 yılına 775 TL seviyesinde başlarken yılı 1090 TL seviyelerinde tamamladı. Yani uzun vadede bir yılda gram başına kazan 330 TL oldu. Üstelik gram altın ile ilgili iddialar yatırımcısına daha çok kazandıracağı yönünde. Yani uzmanlar altının güvenilir liman olmaya devam edeceğini ve 2023 yılında da ciddi kar getirisi olacağını söylüyor.

GRAM ALTIN TARİHİ ZİRVEYİ GÖRECEK

Gram altın fiyatlarına ilişkin ilk tahmin ünlü ekonomist İslam Memiş’ten geldi. Gram altının 2023 yılında peş peşe geleceği yeni seviyeleri açıklayan ünlü ekonomist kısa süre içinde 1 gram altının 1450 TL seviyelerine geleceğini ifade etti. Üstelik İslam Memiş’in tahmini bununla da kalmadı. Altın kahini ekonomist, kısa bir süre beklemenin ardından gram altının 1650 TL’yi de göreceğini ifade etti.

İslam Memiş’in yeni gram altın fiyatlarına ilişkin açıklaması ise şöyle:

“Yatırımcıların bildiği gibi bu yıl altın için tahminim 1450 liraydı. Elbette bu rakamlar teknik ve mantıksal olarak beklenen rakamlar. Ama ne teknik ne de mantıksal olarak piyasada eşgüdümlü bir merkez bankası baskı sürecinde hiçbir şey olmuyor. Aslında bu teknik hiçbir şekilde dolar karşısında işe yaramadı. Dolar üzerinde her şey ciddi baskı altında ama bu gram altın fiyatında tekrar 1.450 lirayı görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Geç kalsak da 2023’te 1.450 lirayı beklemeye devam edeceğiz.”

Başa dön tuşu