Ekonomi

Altın uzmanı İslam Memiş altını olanlara tek bir şey söyledi: Bunu dinlemeyen yandı! Yatırımcılar dikkat!

Altın, yatırımcıların en çok tercih ettiği emtialardan biridir. Özellikle son dönemde düşen faiz oranları ve ekonomik belirsizlikler nedeniyle yatırımcılar güvenli liman olarak altına yöneliyorlar. Bu durum, altın fiyatlarında da yükselişe neden oluyor. Piyasa uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarını değerlendirdi ve çok önemli tüyolar verdi. İşte Memiş’in açıklamaları…

Altın fiyatları son dönemde dalgalı seyirler sergilese de, uzmanlar altın fiyatlarının Haziran sonrasında yükseleceği yönünde tahminlerde bulunuyor. Bu konuda uzmanlardan İslam Memiş de yatırımcılara uyarıda bulunarak, herkesin elini çabuk tutması gerektiğini açıkladı.

HIZLI HAREKET ETMELİSİNİZ!

Uzmanlara göre, altın fiyatları Haziran sonrasında daha da yükselecek. Bunun nedeni ise, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımına gitmemesi ve dolayısıyla doların değer kaybetmesi. Bu durumda yatırımcılar, altına olan taleplerini artıracaklar ve altın fiyatları daha da yükselecektir.

Ancak yatırımcıların dikkat etmesi gereken bir diğer konu da altın fiyatlarının yükseleceği beklentisiyle yapacakları alımların zamanlamasıdır. Altın fiyatları her zaman istikrarlı bir şekilde yükselmeyebilir ve yatırımcılar, fiyatların düşeceği zamanları da yakalamalıdırlar. Bu yüzden uzman yorumları çok önemlidir. Şimdi para ve altın uzmanı İslam Memiş konu ile alakalı vatandaşa hangi uyarılarda bulunmuş ona bakalım…

İSLAM MEMİŞ’TEN REKOR UYARISI

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’e göre altın fiyatlarının haziran ayından sonra rekor kırmasını bekleyebiliriz. Hatta Memiş, orta ve uzun vadede altının ons fiyatının 2.000-2.250 dolar seviyesinin üzerine çıkabileceğini öngörüyor. Şu anda altının ons fiyatı gerçek değerinin altında ancak Memiş, haziran ayından sonra altın fiyatlarında hızlı bir toparlanma bekleyebileceğimize inanıyor.

Gram altın bazında Memiş, hazirandan sonra fiyatların 1.450-1.500 liraya kadar çıkmasını bekleyebileceğimizi ifade ediyor. Ancak piyasadaki her baskının daha büyük saldırıların habercisi olduğu konusunda uyarıyor. Gram altın da şu anda tıpkı ons altın gibi değer düşüklüğü yaşıyor. Memiş “Altınlarını elinde tutanlar sabırla beklemeli, almak isteyenler ise hızlı hareket etmelidir.” diyor. Altın konusunda İslam Memiş’in dediklerini yapıp yapmamak size kalmış ama kararınızı hızlı vermenizde fayda var.

Başa dön tuşu