Otomobil

Araç sahibi olmak isteyenlere kötü haber! Bakan az önce duyurdu! Otomobilde ÖTV indirimi bekleyenler yıkılacak

ÖTV indirimi bekleyenlere kötü haber geldi. Araç sahibi olmak isteyenler için bakan Az önce uyarı yaptı. ÖTV indirimi olmayacak yılbaşı zamları öncesi arabamızı alın.

Araç sahibi olmak isteyenlere kötü haber! Bakan az önce duyurdu! Otomobilde ÖTV indirimi bekleyenler yıkılacak. Otomobil sahibi olmak için ÖTV indirimi bekleyen vatandaşlara Hazine ve maliye bakanı Nurettin nebati den kötü haber geldi. Yeni yıl öncesi araç fiyatlarında indirim bekleyenler özellikle ÖTV’den gelecek bir müjde hayali kuruyordu. Ancak Hazine Ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kötü haberi bugün duyurdu. Yeni yılda ÖTV indirimi olmayacak. Otomobil almak isteyenler yılbaşı öncesi zamsız fiyatlardan hemen arabasını alsın. Aksi halde yılbaşından itibaren sıfır araç fiyatları da artacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Yeni Yüzyıl İzmir İktisat Kongresi tanıtım toplantısına katıldı. Burada gazetecilerin sorularına da cevap veren Hazine Ve Maliye Bakanı otomobil almak için ÖTV indirimi bekleyen vatandaşın hayallerini yıktı. Bakan Nebati araç sahibi olmak için ÖTV indirimi bekleyen vatandaşlara kötü haberi verirken böyle bir indirimini söz konusu olmadığını dile getirdi. Yani yeni yılda da ÖTV indirimi yok. O sebeple Otomobil sahibi olmak isteyenler elini çabuk tutsun yılbaşı öncesi zamlardan uzak bir şekilde araçlarını alsın.

KONUT DESTEĞİ İÇİN ÇALIŞMA SÜRÜYOR

Gayrimenkule yönelik özel bir model üzerinde çalıştıklarını belirten Hazine ve maliye bakanı Nurettin Nebati, Dar gelirli ve orta gelirli kesimin konuda erişimine yönelik bir destek paketi hazırladıklarını söyledi. Konut piyasasında manipülasyona izin vermeyeceklerini de sözlerine ekleyen bakAN Nebati,

“Buradaki çalışmamızı neticelendirmeden önce gayrimenkul piyasasını tamamen mercek altına aldık. Herhangi bir spekülatif veya manipülatif işlem yapan olursa tamamının bilgileri, kayıtları takibimizdedir. Çok sıkı takip ettik. Manipülasyona asla izin vermeyeceğiz. Herkesin verilerini izliyoruz” dedi.

EYT İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Gazeteciler Hazine Ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye son günlerin en önemli gündemlerinden olan EYT konusunu da sordu. Çalışma Bakanlığı ile gereken görüşmeleri yaptıklarını belirten bakan nebati, bütçe tarafından güçlü olacaklarını söyledi. Bakan Nebati, bakanlık olarak gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirterek üretenlerin etkilenmemesi için gereken adımları atmaya da hazır olduklarını söyledi.

OTOMOBİLDE ÖTV İNDİRİMİ OLMAYACAK

Hazine ve maliye bakanı Nurettin Nebati son dönemlerde vatandaşların en çok merak ettiği Otomobilde ÖTV indirimi olacak mı sorusuna da yanıt verdi. Araç sahibi olmak için ÖTV indirimi bekleyenlere kötü haberi veren bakan nebati şu anda gündemde Otomotiv’de ÖTV indiriminin olmadığını söyledi. Yani Yeni yılda ÖTV indirimi olmayacak.

Başa dön tuşu