Ekonomi

Araç sahiplerine kötü haber! Akaryakıtta indirim dönemi bitti, motorine kallavi zam geliyor! Bu gece yarısı pompaya yansıyacak

Akaryakıt fiyatlarına yapılan peş peşe indirimler araç sahiplerinin yüzünü güldürmüştü. Ancak indirim rüzgarı sona erdi. Motorine kallavi zam geliyor. Bu gece yarısı tabelalar değişecek.

Araç sahiplerine kötü haber! Akaryakıtta indirim dönemi bitti, motorine kallavi zam geliyor! Bu gece yarısı pompaya yansıyacak. Akaryakıt fiyatlarına geçtiğimiz hafta peş peşe uygulanan indirimler araç sahiplerinin yüzünü güldürmüştü. Motorin fiyatları yapılan indirimlerle beraber 24 liranın altına düşmüştü. Ancak akaryakıtta indirim devri sona eriyor, yeniden zam rüzgarı başlıyor. Brent petrol fiyatlarında yaşanan artışla birlikte motorine zam haberi geldi. Motorin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren kallavi zam gelecek. Tabelalar yeniden değişecek. Peki, motorine ne kadar zam geliyor. İşte 2 Aralık 2022 güncel akaryakıt fiyatları ve zam oranları…

Brent Petrol fiyatlarında yaşanan artışa döviz kurundaki değişiklik ile birlikte akaryakıt fiyatlarında dalgalanma devam ediyor. Motorine Geçtiğimiz günlerde peş peşe iki uygulanan İndirimin hemen ardından zam haberi geldi. Motorin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam yapılacak. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre yurtdışı fiyatlarındaki Yükseliş nedeniyle zam geliyor. 3 Aralık 2022 gece yarısından itibaren motorine uygulanacak olan zam pompa fiyatlarına da yansıyacak.

MOTORİNE ZAM GELİYOR

Döviz kurunda yaşanan hareketlilik ve brent Petrol fiyatlarında yaşanan artışla birlikte motorin fiyatlarına zam haberi geldi. 3 Aralık 2022 gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 1 lira 16 kuruş zam yapılacak. Benzin fiyatlarında ve LPG fiyatlarında ise herhangi bir değişiklik olmadığı öğrenildi.

Motorine uygulanacak olan zam sonrasında motorinin litre fiyatı Ankara’da 23.8, İstanbul’da 23.68, İzmir’de 23.88 liradan satılacak.

2 ARALIK 2022 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Motorin zammı öncesi 2 Aralık 2022 güncel akaryakıt fiyatları ise şu şekilde oldu;

İstanbul

Benzin fiyatı: 20,15 TL

Motorin fiyatı: 22,43 TL

Ankara

Benzin fiyatı: 20,31 TL

Motorin fiyatı: 22,58 TL

İzmir

Benzin fiyatı: 20,32 TL

Motorin fiyatı: 22,64 TL

Başa dön tuşu