Ekonomi

Araç sahiplerine peş peşe kötü haber! Son dakika duyuruldu, motorine yılın en büyük zammı geliyor

Brent petrol fiyatları ve dolar kurunun artması ile araç sahiplerine bir kötü haber daha geldi. Akaryakıt tabelaları bir kez daha değişiyor. Benzin ve motorine okkalı zam geliyor.

Araç sahiplerine peş peşe kötü haber! Son dakika duyuruldu, motorine yılın en büyük zammı geliyor. Dolar kuru yükseliyor. Akaryakıt fiyatlarından peş peşe kötü haberler geliyor. İndirim bekleyen araç sahiplerine zam şoku geldi. Benzin ve motorin fiyatlarına hem brent petrol fiyatlarındaki artış hem de dolar kurunun yükselmesi ile yeni zamlar kapıda. Peki, benzin ve motorine ne kadar zam gelece? Akaryakıt zammı ne zaman gelecek? İşte detaylar…

Benzin ve motorin fiyatlarında artış devam ediyor. Daha 2 gün önce artan maliyetler nedeniyle motorin fiyatlarına zam gelmişti. Bugün benzin ve motorine bir zam haberi daha geldi. Hem de bu defa yılın en büyük zammı geliyor. Geçtiğimiz günlerde 1 lira 5 kuruş zam gelen motorine bu defa 1 lira 25 kuruş zam gelecek. Peki güncel benzin ve motorin fiyatları ne kadar? Benzin ve motorine kaç TL zam gelecek? İşte benzin ve motorin zammı…

MOTORİNE YILIN EN BÜYÜK ZAMMI GELİYOR

Araç sahiplerini yıkacak haber bu sabah verildi. Motorin fiyatlarına yılın en büyük zammı geliyor. Geçtiğimiz günlerde litresi 1 lira 5 kuruş artan motorin fiyatlarına bu defa 1 lira 25 kuruş zam yapılacak. 2023 yılının ilk gününden itibaren bu zam en yüksek zam oldu. Zamlı motorin fiyatlarının bu gece yarısından itibaren geçerli olacağı öğrenildi. Yani araç sahipleri yarından itibaren motorinin litresini zamlı olarak almaya başlayacak. Zamlar pompa fiyatlarına da yansıyacak.

24 OCAK 2023 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Yeni zam uygulanmadan önce akaryakıt fiyatlarının ne kadar olduğu da merak ediliyor. Motorinin litresi zamlar öncesi İstanbul’da 23 Lira 7 kuruş, Ankara’da 23 lira 45 kuruş, İzmir’de ise 23 lira 51 kuruştan satılıyor. Benzin fiyatları ise İstanbul Anadolu Yakası’nda 20,34 TL’den satılıyor.

Bu gece yarısı motorine gelecek olan zamlar sonrasında İstanbul’da motorinin litre fiyatı 25 lira sınırına dayanacak.

Başa dön tuşu