Medya

Asena yıllar sonra podyumda boy gösterdi! Dansı bırakıp modaya yönelmişti

Dansı bıraktıktan sonra modaya yönelen ünlü oryantal Asena, yurt dışında moda sektörüyle uğraşmaya başlamıştı. Kısa bir süre önce kendi gelinlik markasını kuran Asena, dün akşam ilk defilesini gerçekleştirdi. Muhteşem bir defileyle başarılı bir işe imza atan Asena, defilenin sonunda sahneye çıktı ve gözyaşlarına boğuldu. İlk defilesini Türkiye’de yapan ünlü oryantalin bu özel gecesinde birbirinden ünlü mankenler podyuma çıktı.

Uzun süredir gözlerden uzak bir yaşam sürdüren ve evlendikten sonra Türkiye’den taşınan Asena, Almanya’da ‘Ashina Haute Couture by Asena’ isimli moda evini kurdu. Uzun bir süredir özel bir koleksiyon hazırlığı içerisinde olan Asena, ilk defilesini ie Türkiye’de yaptı. Bu özel gecenin sunucusu ise Gökay Kalaycıoğlu oldu.

SİYAH GELİNLİKLE PODYUMDA YÜRÜDÜ

İlk defilesini Türkiye’de yapan Asena, defile açılışını ise kendi hazırladığı siyah bir gelinlikle podyumda yürüyerek yaptı. Bir süredir ünlü terzi Edibe Şarbalkan’la beraber bu defile için hazırlandıklarını söyleyen Asena, gecenin finalinde Şarbalkan’a teşekkür ederek elini öptü.

‘ÇOK GURURLUYUM’

Defilenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Asena, ‘Çok mutluyum. Çok gururluyum. Almanya’da bu tarz etkinlikler olmuyor. O yüzden sahneyi, podyumu çok özlemişim. Ayrıca ne güzel dostlar biriktirmişim. Çok konuşulacak diye düşünüyorum.’ ifadelerini kullandı.

ÜNLÜ MODELLER PODYUMA ÇIKTI

Asena’nın bu özel gecesine birbirinden ünlü isimler akın etti. Gökay Kalaycıoğlu’nun sunucu olarak sahnede yer aldığı bu gecede Gizem Özdilli, Ece Gürsel, Özge Ulusoy ve Demet Şener gibi ünlü modellerin de aralarında olduğu yaklaşık 40 manken podyuma çıktı.

Başa dön tuşu