Ekonomi

Asgari ücret daha yeni açıklanmıştı, ara zam için de müjde geldi! Ara zammın yapılacağı tarih bile belli oldu

Asgari ücrete yüzde 55’e yakın bir zam oranının yapılmasının ardından çok geçmeden ikinci ara zam için de müjdeli haber geldi. İkinci zammın yapılacağı tarih bile belli oldu. Konu ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde.

Tüm ülkenin gündemini meşgul eden asgari ücret zammı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşımız ve ülkemizin refahı için gerekirse ara zam yapmaktan çekinmeyiz, sözlerine de konuşmasında yer vermişti ve çok geçmeden ara zam tarihi verildi.

Geçtiğimiz günlerde önce asgari ücreti sonra da EYT hakkında kanunu açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm ülkeyi etkileyen iki konu açıklığa kavuşturmuş oldu. Gözler emekli ve memur maaşlarına çevrilmişken yeni bir konu da merak konusu haline geldi.

ARA ZAM YAPMAKTAN ÇEKİNMEYİZ

Cumhurbaşkanı asgari ücretin yeni rakamını açıkladığı konuşmasının ardından sözlerinde ‘Vatandaşımızın refahı için gerekirse ikinci bir ara zammı yapmaktan çekinmeyiz.’ sözlerine yer vermişti. Şimdilerde ise gündemde ara zammın kesinleştiği söylentileri yer almaya başladı. Peki ara zam yapılacak mı, ara zam ne zaman yapılacak, ara zam ne kadar olacak?

EKONOMİST CAN FUAT GÜRLESEL KONUŞTU

Ünlü ekonomist Can Fuat Gürlesel, katılmış olduğu bir programda 2023 yılında doğalgaz ve elektrik faturaları için bir indirim tarifesinin uygulanacağını aynı zamanda Nisan ve Mayıs aylarında asgari ücrette de ikinci zammın yapılacağına ilişkin sözler sarf edildi. Gürsel de Ocak ayında doğalgaz ve elektriğe indirim geleceğine dair güçlü duyumlar aldığını ifade ederek konu üzerine açıklamalarda bulundu.

DOĞAL İNDİRİMİ DOĞRU

EPDK doğalgaz için İstanbul’da yüzde 1’lik bir indirimin uygulandığını açıkladı. Yani faturası 1000 TL gelen bir doğal gaz abonesinin indirimin ardından faturaya yansıyan miktar 879 TL olacak.

Başa dön tuşu