Ekonomi

Asgari ücret zammı gündemde! AK Partili bir isimden daha asgari ücret açıklaması geldi, vatandaşın yüzü gülecek

Yeni yıl için geri sayım sürerken milyonlarca kişinin gözü ve kulağı asgari ücret zammına çevrildi. Asgari ücrete gelecek yeni zam hem işçi hem de işveren tarafından merakla bekleniyor. Gözler Aralık ayına çevrildi. Zam görüşmelerinin başlayacağı Aralık ayına sadece sayılı günler kalırken asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalar da peş peşe gelmeye başladı. Vatandaşın rahat bir nefes alması için asgari ücretin bekleneni karşılayacak şekilde artması öngörülüyor. Konuyla ilgili bir açıklama da AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan geldi.

Asgari ücret zammının belirlenmesi için görüşmeler Aralık ayında başlayacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, süreçle ilgili sık sık bilgilendirmeler yapıyor. Öte yandan asgari ücrete gelecek yeni zamla ilgili açıklamalar peş peşe geliyor. Vatandaşın heyecanla beklediği zam görüşmeleri için çok kısa bir süre kalırken AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan da zam konusunda önemli açıklamalar geldi. Kurtulmuş, vatandaşın rahat edeceği bir zam yapılabileceğini aktardı. İşte detaylar…

ASGARİ ÜCRET ZAMMI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Bilindiği gibi 2022 yılında asgari ücrete iki kez zam yapılmış ve vatandaş enflasyona ezdirilmemişti. Şimdi gözler Aralık ayında asgari ücrete yapılacak zamla ilgili görüşmelere çevrildi. 2023 yılında asgari ücrete gelecek yeni zamla ilgili meraklı bekleyiş sürüyor. Bakan Bilgin, sık sık süreçle ilgili kamuoyuna bilgilendirmede bulunurken Asgari Ücret Tespit Komisyonu ise Aralık ayında zam görüşmelerine başlamaya hazırlanıyor. Asgari ücret zammı ile ilgili bir açıklama da AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan geldi. Kurtulmuş, vatandaşın rahat edeceği bir zammın yapılabileceğini söyledi. Önceliklerden birinin vatandaşı enflasyonun altında ezdirmemek olduğunu söyleyen Kurtulmuş, Bunun için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hemen hemen yapılan her toplantıdan sonra alınan tedbirleri açıkladığına dikkat çekti.

‘HERKESİN TATMİN OLACAĞI BİR ASGARİ ÜCRET GÜNDEME GELECEKTİR’

2022 yılında asgari ücrete 1 yıl içerisinde iki kez zam yapıldığını hatırlatan Numan Kurtulmuş, şimdi gözlerin yıl sonuna çevrildiğini ve yeni asgari ücretin merak edilmeye başlandığını belirtti. Sözlerine devam eden Kurtulmuş, ‘Şimdi de, yıl sonu itibarıyla bir miktar refah payını da koyarak herkesin tatmin olacağı, iyi oldu diyebileceği bir asgari ücret gündeme gelecektir. İnşallah asgari ücretli, emekli ve memur maaşlarındaki artışlarla da vatandaşlarımız rahat bir nefes alacaktır.’ dedi.

 

Başa dön tuşu