Ekonomi

Asgari ücret zammı son saatler! Bakan Bilgin dayanamadı, sosyal medyadan paylaştı! Milyonlar sevinçten havalara uçacak!

Asgari ücret zammı son dakika! Saatler kala Bakan Bilgin’den paylaşım geldi. Milyonları heyecanlandıran asgari ücret gelişmesi.

Asgari ücret zammı son saatler! Bakan Bilgin dayanamadı, sosyal medyadan paylaştı! Milyonlar sevinçten havalara uçacak! Asgari ücret zammı, 7 milyon çalışanı doğrudan Türkiye ise Dolaylı yoldan ilgilendiriyor. Asgari ücretin belirlenmesi için bugün büyük gün. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada yeni asgari ücretin bugün açıklanacağını duyurmuştu. Partisi’nin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık sona gelindiğini ve milyonlarca kişinin 2023 asgari ücreti bugün öğreneceğini bildirmişti. Asgari ücret zammının açıklanmasına saatler kala Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de sosyal medya hesabından milyonlarca kişiyi heyecanlandıran bir paylaşım yaptı.

Milyonlar nefesini tuttu 2023 asgari ücret zammı için açıklama bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düğün Partisi’nin grup toplantısında yaptığı açıklamada yeni asgari ücretin 22 Aralık Yani bugün açıklanacağını duyurmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilginize görüşmelerin devam ettiğini söylemişti. Ancak Gece saatlerinde bakan bilgi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında kritik bir görüşme gerçekleştirildi. Asgari ücret zammı gündemi ile bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamanın bugün yapılması konusunda mutabık kaldı. Herkes açıklamanın yapılmasını Beklerken bakan Bilgin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla milyonları heyecanlandırdı.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI BUGÜN AÇIKLANIYOR

Asgari ücret tespit Komisyonu 2023 asgari ücreti belirleyebilmek amacıyla ilk toplantısını 7 Aralık tarihinde gerçekleştirmişti. Komisyonun ikinci toplantısı 14 Aralık tarihinde 3. toplantısı ise 20 Aralık tarihinde yapıldı. Herkes 20 Aralık’ta bir kararın çıkmasını ve yeni asgari ücretin açıklanmasını Beklerken TÜRK – İŞ ters köşe yaptı. 9000 TL teklifini masaya koyan işçi tarafı başka bir rakam için bir araya gelmeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine Asgari ücretin açıklanması ileri bir tarihe kaldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SON NOKTAYI KOYDU

Milyonlarca kişi Asgari ücretin ne zaman açıklanacağını Beklerken Dün grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tartışmalara son noktayı koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada Asgari ücretin 22 Aralık tarihinde Yani bugün itibariyle açıklanacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklaması sonrası Gece saatlerinde Beştepe’de kritik toplantı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret gündemi ile Gece saatlerinde bir araya geldi.

BAKAN BİLGİNDEN HEYECANLANDIRAN PAYLAŞIM

Minyonlar nefesini tuttu bugün Asgari ücretin açıklanmasını bekliyor. Herkese heyecanlandıran son dakika paylaşımı ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilginden geldi. Sosyal medya hesabından asgari ücret zammı ile ilgili bir paylaşım yapan Bakan bilgini, “Siz üretin, biz enflasyonla mücadele ederiz… Sıradaki Dosya: Asgari Ücrete Azami Fedakârlık!” ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET 9000 TL OLACAK MI?

Peki, asgari ücret 9000 TL olacak mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iddialarla ilgili Partisi’nin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunmuştu.  Türk-İş’in 9 bin liralık asgari ücret isteği ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı;

“Bakanımla, işveren sendikası başkanıyla otururuz konuşuruz, değerlendirmemizi yaparız. İnşallah hayırlı bir adım atar neticeye varırız. Herkesin her söylediğiyle adım atacak halimiz yok çünkü bizim sırtımızda küfe var, sırtında küfe olmayanlar rahat konuşur ama bizim sırtımızdaki küfe 85 milyonun mesulünde bunların hepsini düşüneceğiz. Ama sırtında küfe olmayanlar bol bol atıp tutuyor.”

2023 asgari ücret zammı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Ancak açıklama için bir saat verilmedi.

Başa dön tuşu