Ekonomi

Asgari ücret zammında akşam müjdesi! Bakan talimat verdi, yeni hesaplama yapıldı! 2023 asgari ücret zammı tablosu belli oldu

Asgari ücret zammı son dakika… Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı talimat verdi yeni hesaplama yapıldı. 2023 asgari ücret 8000 TL oluyor…

Asgari ücret zammında akşam müjdesi! Bakan talimat verdi, yeni hesaplama yapıldı! 2023 asgari ücret zammı tablosu belli oldu. Asgari ücret tespit Komisyonu toplantıları başladı asgari ücret zammı için görüşmeler sürüyor. Şimdi herkes 14 Aralık tarihinde yapılacak olan toplantıyı bekliyor. Ancak toplantı öncesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in mecliste yaptığı açıklamalar dikkatlerden kaçmadı. Bakan Bilgin yaptıkları Anketin sonuçlarını paylaşarak kamuoyunun asgari ücret beklentisini duyurdu.

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmesi… Milyonlarca kişinin gözü kulağı asgari ücret tespit Komisyonu toplantılarında. Yeni asgari ücretin açıklanacağı tarih merak edilirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin mecliste yaptığı çarpıcı açıklamalarla gündeme oturdu. Bakan Bilgin yaptıkları anket sonuçlarına göre kamuoyunun beklentilerinin çok yüksek olduğunu belirtirken 8000 TL gibi Bir rakamın ortaya çıktığını söyledi. Peki, Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek?

ASGARİ ÜCRET ZAMMI GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

Asgari ücret zammı uzun zamandan beri kamuoyunun gündeminde yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde asgari ücret tespit Komisyonu toplantıları başladı. Şimdi gözler 14 Aralık tarihinde yapılacak olan toplantıya çevrildi. Ancak toplantı öncesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilginden çarpıcı açıklamalar geldi. Bakan bir anket kapsamında kamuoyunun çok yüksek rakamlar beklediğini belirtirken 4 yeni rakamın masada olduğunu söyledi. Hesaplamaların yeniden yapıldığını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilginin bu açıklamaları sonrası vatandaşlarında asgari ücret zammı ile ilgili araştırmaları hız kazandı.

KAMUOYU 8000 TL BEKLİYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret zammı ile ilgili mecliste önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin açıklamasına Asgari ücretin enflasyon karşısında değerini kaybettiğini belirterek başladı. Asgari ücret için yeni bir anket yapıldığını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin anket sonuçlarında kamuoyunun beklentisinin çok yüksek olduğunu ifade etti. Kamuoyunun 8000 TL beklediğini belirten bakan Bilgin işverenlerin beklentisinin 7000 TL çalışanların beklentisinin ise 7500 TL olduğunu ifade etti. Asgari ücret zammı için yeni bir talimat verildiğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapılacak olan bir düzenleme ile tüm maaşlarda da değişiklik yapılacağını söyledi.

GÖZLER 14 ARALIK’TA

Asgari ücret zammı için şimdi gözler 14 Aralık tarihine çevrildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 14 Aralık’ta yeniden bir araya gelecek. Şu ana kadar herhangi bir rakam telaffuz edilmese de 14 Aralık’ta yapılacak olan toplantıdan bir rakam çıkması bekleniyor.

Başa dön tuşu