Ekonomi

Asgari ücrete ara zam! Asgari ücretliye bir zam daha geliyor mu?

Canlı yayında gündemle alakalı merak edilenlere yanıt veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT düzenlemesi, geçici işçi, sözleşmeli personel ve asgari ücret hakkında konuştu. Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Asgari ücrete tekrar zam var mı?

Vatandaşın merak ettiği “Asgari ücrete ara zam olacak mı?” ve gündeme dair soruları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin cevapladı. Canlı yayında konuşan Bilgin, asgari ücretle birlikte sözleşmeli personel, emeklilikte yaşa takılanlar ve geçici işçilerin mevcut durumuna dair yanıtlar verdi. Peki, asgari ücrete bir daha zam yapılacak mı?

Asgari ücrete ara zam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, çıktığı televizyon programında “Asgari ücrete ara zam var mı?” sorusunu yanıtladı. Vatandaşların merak ettiği soruya şöyle cevap verdi:

“Ben gerekeceğini düşünmüyorum. Olağanüstü bir durumda düşünülebilir. Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi beklenmedik bir durum olursa. Ancak tam tersi yaşanıyor, enflasyon düşüyor.”

Ne zaman asgari ücrete ara zam yapılacak?

Çıktığı programda Bakan Vedat Bilgin, “Ben gerekeceğini düşünmüyorum. Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi beklenmedik bir durum olursa. Ancak bunun tersi yaşanıyor. Enflasyon düşüyor.” dedikten sonra şunları ekledi:

“…Düşmeye de devam edecek. Merkez Bankası’nın açıkladığı rakamlar tahmini. Yıl sonuna kadar yüzde 30’un altında yüzde 20’lerde enflasyonla karşılaşacağız. Yüzde 20’ye düştüğünde ortam da yaptığımız asgari ücretle alım gücünün korunması sağlanacaktır.”

Başa dön tuşu