Ekonomi

Asgari ücrete ara zam sızdı! Bakandan heyecanlandıran son dakika açıklaması

Asgari ücret zammı 2023 yılı için geçtiğimiz Aralık ayında belli olmuştu. Şimdi ise gözler asgari ücrete ara zam var mı sorusuna çevrildi. Asgari ücrete ek zam için ilk sinyal geldi.

Asgari ücrete ara zam sızdı! Bakandan heyecanlandıran son dakika açıklaması. Yeni yılın gelmesi ile birlikte birçok kişinin maaşı değişti. Önce Aralık ayında 2023 yılı asgari ücret zammı belli oldu. Aralık ayının son haftasında belli olan asgari ücret zammını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Asgari ücrete %55’e yakın zam yapılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında ara zam sinyali de verdi. Şimdi milyonlarca asgari ücretle çalışan asgari ücrete yapılacak ara zam mı merak ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’de bir son dakika açıklaması yaparak asgari ücrete ek zam konusunda ilk sinyalleri verdi. Peki, Asgari ücrete ne zaman ara zam gelecek?

Asgari ücret zammı, emekli maaş zammı, memur zammı son dönemlerde gündemde yer alan başlıklar arasında yer alıyor. Ancak bu zamların tamamını netleşti Şimdi sıra ara zam konusunu değerlendirmeye geldi. Özellikle asgari ücret zammını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ara zam sinyali vermesi umutları arttırdı. Peki, asgari ücrete ek zam olacak mı? Asgari ücrete ne zaman ara zam gelecek? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin hem asgari ücrete ara Zam konusunda hem de EYT konusunda çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Bilgin’den çok önemli son dakika açıklamaları haberimizde…

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM GELECEK Mİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete ara zam gelecek mi sorusuna yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce yaptığı açıklamaya değinen bakan Bilgin, beklenmedik olağan dışı bir durum olması halinde ara zam gelebileceğini belirtirken Buna gerek kalmayacağını söyledi. Şu anda enflasyon oranları ile ilgili olumlu gelişmeler olduğunu belirten bakan Bilgin yılsonunda %30’un altında ve %20’lerde enflasyon beklediklerini dile getirdi. Enflasyonun düşmesi durumunda asgari ücrete ara zam yapılmayacağını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, yine de beklenmedik bir durum oluşması halinde kapıları kapatmadı.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADROYA GEÇİŞİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in gündemindeki diğer bir konu ise sözleşmeli personelin kadroya geçişine yönelik çalışmalar oldu. Şu anda 140.000 sözleşmeli personelin hayallerine kavuştuğunu belirten bakan Vedat Bilgin, sözleşmeli personellerin haklarında yapılacak olan düzenlemeler için çalışmaların da hala devam ettiğini dile getirdi.

EYT’LİLER İLK MAAŞLARINI NE ZAMAN ALACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e sorulan diğer bir soru ise EYT’liler ilk maaşlarını ne zaman alacak sorusu oldu. Milyonlarca kişinin heyecanla beklediği o tarih Nihayet belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT’de ilk maaşların 1 Martta hesaplara geçeceğini dile getirdi. EYT’lilere ne kadar maaş verileceği konusunda ise bakandan herhangi bir açıklama gelmedi.

Başa dön tuşu