Yaşam

Asgari ücretli çalışanlara 8 ay boyunca maaşa ek 1000 TL nakit yardım verilecek

Yılbaşı ve asgari ücret zammı için geri sayım başlarken çalışanlara başka bir müjde geldi. Milyonlarca çalışana maaşa ek 1000 TL nakit destek ödemesi verilecek. Kampanyanın ayrıntıları açıklandı.

Asgari ücretli çalışanlara 8 ay boyunca maaşa ek 1000 TL nakit yardım verilecek

Asgari ücret zammı çalışanlar tarafından heyecanla beklenirken müjdeler de gelmeye devam ediyor. Milyonlarca çalışanı sevinçten havalara uçuracak yeni gelişme az önce duyuruldu. Çalışanlara, maaşa ek ve geri ödemesiz olarak 1000 TL nakdi destek sağlanacak. 1000 TL Fatura yardımı doğrudan çalışanların hesabına yatacak. 8 ay boyunca devam edecek yardım için herhangi bir başvuru şartı aranmıyor.

Son dakika Yeni destek paketi duyurusu geldi. Milyonlarca asgari ücretli çalışan bu haberin ardından sevinçten havalara uçacak. Asgari ücretle çalışanların maaşına ek olarak 8 ay boyunca fatura yardımı verilecek. Karşılıksız ve geri ödemesiz olarak 1000 TL destek doğrudan hesaplara yatacak herhangi bir kesinti yapılmayacak. Milyonlarca çalışana verilecek olan yardım için başvuru şartı da aranmıyor. Tüm detaylar tek tek açıklandı. Yeni destek paketi ile ilgili merak edilenler haberimizde…

YENİ DESTEK PAKETİ AZ ÖNCE AÇIKLANDI

Asgari ücretle çalışanlara yeni destek paketi az önce açıklandı. Çalışanların ısınma giderlerine karşılık olarak işverenler tarafından 1000 liraya varan yardım verilecek. Asgari ücrete ek olarak yardım doğrudan çalışanların hesaplarına yatacak. Tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz olarak verilecek. Herhangi bir başvuru şartı da aranmıyor işverenler başvuruya gerek olmaksızın ödemeyi hesaplara yatırıyor. Aynı şekilde 8 ay boyunca devam edecek olan yardım için herhangi bir sigorta primi ya da vergi ödenmeyecek. Yani devlet çalışanlara destek olmak amacıyla bu alacaklarından vazgeçecek.

TAM 8 AY BOYUNCA DEVAM EDECEK

Asgari ücretli çalışan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren bu gelişmeye göre 9 Kasım 2022 tarihi ile 30 Haziran 2023 tarihleri arasında ödemeler çalışanların hesaplarına yatacak. İşverenler bu ödemeyi maaşa ek olarak hesaba yatıracak. Aylık 1000 TL’yi aşmayan tutar için devlet vergi ya da sigorta primi almayacak. Ancak ilave olarak bu ödemenin yapılması bazı şartlara bağlanacak.

Yapılan açıklamaya göre işverenler isteğe bağlı bir şekilde çalışanlara bu yardımı yapabilecek. Yani Hiçbir iş veren fatura yardımı konusunda zorunlu tutulmayacak. İşverenler 8 ay boyunca yardım yapmaları durumunda herhangi bir sigorta primi ya da vergi ödemeyecek.

Başa dön tuşu