Ekonomi

Asgari ücretli çalışanların maaşına doping! 8500 TL yetmedi, yeni ayar geldi! 18 bin 334 TL net asgari ücret yatacak

Asgari ücret zammı yankıları devam ederken çalışanları sevinçten havalara uçuracak Müjdeli Haber geldi. En düşük çalışan maaşı 18.000 liraya yükseldi. Asgari ücret zammına ek zam haberimizde 3

Asgari ücretli çalışanların maaşına doping! 8500 TL yetmedi, yeni ayar geldi! 18 bin 334 TL net asgari ücret yatacak. Türkiye İş Bankası çalışanlarına müjdeli haber. Asgari ücret zammı sonrası yeni asgari ücret 8500 TL oldu Ancak İş Bankası tüm çalışanlarına en düşük 18.000 lira maaş ödeyeceğini duyurdu. Yani İş Bankası çalışanları için asgari ücret zammına ek zam geldi. Çalışanlarına %52 oranında yeni bir zam daha yapan Türkiye İş Bankası sektörde de örnek olmaya devam ediyor.

Türkiye İş Bankası, sektörde olan herkese örnek olacak yeni bir duyuru yaptı. Asgari ücrete gelen zam sonrası banka çalışanlarının maaşlarını güncelleyen Türkiye İş Bankası, en düşük çalışan maaşının 18.000 liraya yükseldiğini duyurdu. Tüm çalışanlarına %52 oranında zam yapan banka, aynı zamanda yemek ücretlerini de güncelledi. Türkiye İş Bankası tarafından çalışanlarına verilen yemek ücretlerine de rekor bir zam geldiği konuşuluyor.

TÜRKİYE İŞ BANKASI ÇALIŞANLARINA REKOR ZAM

Türkiye İş Bankası, binlerce çalışanını yüksek enflasyon karşısında ezdirmiyor. Çalışanlarına %52 oranında zam yapan Türkiye İş Bankası aynı zamanda yemek ücretini 128 liraya çıkardı. Yapılan zam sonrasında Türkiye İş Bankası’nın çalışanlarına ödediği en düşük maaş yan ödemelerle beraber 18 bin lira seviyelerine yükseldi. Ayrıca her ay personeline alışveriş için 2000 lira puan veren İş Bankası bu puanları da %64 oranında arttırdığını duyurdu. Sendika ile yapılan görüşmeler sonucunda da İş Bankası tarafından enflasyon farkı ödemelerinin oranı %51,28’e yükseltildi.

BİRÇOK HAK VERİLDİ

Türkiye İş Bankası çalışanlarına maaş zammının yanında birçok hak verildi. Bu hakları da kullanmaları halinde çalışanların en düşük maaşı 18.000 liranın üstünde olacak. Türkiye İş Bankası tarafından banka çalışanlarına sağlanan haklar ise şu şekilde;

3 bin 285 lira alışveriş puanı

1.700 TL kasa tazminatı

4 bin 805 TL yabancı dil tazminatı

4 bin lira en az kıdemli unvan tazminatı

6 bin lira 6 yıl kıdemli unvan tazminatı

14 bin lira 2.müdürlüğe geçiş tazminatı

15 bin lira kıdemli 2.müdür tazminatı

YEMEK ÜCRETLERİNE EN FAZLA ZAM YAPAN BANKA OLDU

Enflasyon karşısında çalışanlarını mağdur etmeyen Türkiye İş Bankası 2023 yılının ilk ayında hem maaş zammı olarak hem de yemek ücretlerine yaptığı zam ile birlikte rakiplerini solladı. İş Bankası 2023 yılında en fazla yemek ücreti zammı yapan banka oldu.

Başa dön tuşu