Ekonomi

Bakan canlı yayında açıkladı! Milyonlarca asgari ücretliye 1000 TL fatura yardımı verilecek! Başvuru şartı yok, istisnasız tüm çalışanlar yararlanacak

Asgari ücretli sevinçten havalara uçuracak gelişme! Maliye Bakanı canlı yayında açıkladı, asgari ücretliye fatura yardımı geliyor. Aylık 1000 TL yardım verilecek.

Bakan canlı yayında açıkladı! Milyonlarca asgari ücretliye 1000 TL fatura yardımı verilecek! Başvuru şartı yok, istisnasız tüm çalışanlar yararlanacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, asgari ücretli milyonlarca çalışanı sevinçten havalara uçuracak açıklamayı canlı yayında yaptı. TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonu toplantıları sonrasında açıklamalarda bulunan Hazine Ve Maliye Bakanı, asgari ücretle çalışanlara fatura yardımı verileceğini duyurdu. Hazine ve maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre aylık 1000 TL fatura desteği asgari ücretli çalışanların hesaplarına yatacak. Ayrıca esnaf ve çiftçiye de ihtiyaç duyulan tüm alanlarda destekler devam edecek.

TBMM plan ve bütçe Komisyonu toplantılarının ardından hazine ve maliye Bakanı Nurettin Nebati’den milyonlarca kişiyi memnun edecek duyuru geldi. Özellikle asgari ücretli çalışanlar bu kampanya ile birlikte sevinçten havalara uçacak. Çünkü devlet asgari ücretle milyonlarca çalışana fatura desteği sağlayacak. Destek ödemeleri bizzat asgari ücretlilerin hesaplarına yatacak. Fatura yardımının ise aylık 1000 TL olacağı öğrenildi. Üstelik istisnasız tüm asgari ücretli çalışanlar fatura yardımından faydalanacak. Asgari ücretliye 1000 TL fatura yardımı ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde…

VERGİLERDE ÖNEMLİ ÖLÇÜDE İNDİRİM

Hazine Ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, TBMM plan ve bütçe Komisyonu toplantıları sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati açıklamasında vatandaşını dediği tüketim vergilerini neredeyse tamamında önemli ölçüde indirim yapıldığını bildirdi.

Özellikle temel gıda ürünlerinde KDV oranının düşürüldüğünü hatırlatan Hazine Ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, KDV’nin kademeli bir şekilde uygulanacağını ifade etti.

ASGARİ ÜCRETLİYE 1000 TL FATURA DESTEĞİ

Hazine Ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati asgari ücretli çalışanlara verilecek olan fatura desteği ile ilgili de konuştu. Canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan hazine Bakanı, çalışanlar için 1000 TL fatura yardımının hesaplara yatacağını dile getirdi. İşverenler tarafından ödenecek olan fatura yardımının aynı zamanda vergiden düşüneceğini belirten hazine Bakanı nebati, böylece devlet tarafından bu tutarın karşılanmış olacağını söyledi.

FATURA YARDIM ÖDEMELERİ NASIL YAPILACAK?

Bakanı Nurettin Nebati, fatura yardımı ödemelerinin nasıl yapılacağı konusunda da bilgilendirme yaptı. İşverenlerin çalışanlarına 1000 TL destek vermesi durumunda aylık vergiden düşülebileceğini söyleyen Bakan nebati, böylece hem çalışanların kazanacağını hem de işverenlerin bir kaybının olmayacağını ifade etti.

Başa dön tuşu