Siyaset

Bakan Soylu İBB ve 4 CHP’li belediye ile ilgili konuştu: Terör örgütlerine neler yaptıklarını açıklayacağım

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi görüşüldü. Görüşmede zaman zaman tartışmalar yaşanırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP’liler arasında da tansiyonun yükseldiği görüldü. Soylu, HDP’li milletvekilleriyle de sözlü tartışmalar yaşadı. Soylu’nun İBB ve 4 CHP’li belediye hakkındaki açıklaması ise görüşmeye damga vurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı İçişleri Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde tansiyon sık sık yükseldi. Bakan Soylu, 2023 yılı bütçesini 248 milyar 163 milyon 434 bin TL olarak öngördüklerini belirtti. Görüşme esnasında HDP milletvekilleriyle sözlü tartışmalar yaşayan Soylu’nun CHP’lilerle de sık sık tartıştığı görüldü. İşte detaylar…

BAKAN SOYLU’DAN CHP’Lİ BELEDİYELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB’nin de dahil olduğu 4 CHP’li belediyeyi işaret ederek çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP’li belediyelerin terör örgütlerine yaptıklarını açıklayacağını söyleyen ve bu açıklama için tarih veren Soylu,’Mersin Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin terör örgütlerine neler yaptıklarını haftaya basın toplantısıyla açıklayacağım.’ dedi.

‘OTUR AŞAĞIYA TERÖRİST BOZUNTUSU’

Tartışmalı ve gergin geçen görüşmede Bakan Soylu’nun sunum yaptığı esnada konu terörle mücadeleye geldiği sırada HDP’li komisyondan tepkiler yükselmeye başladı. HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan’ın karşıdan kendisine parmak sallamasına sinirlenen İçişleri Bakanı Soylu, ‘Elini kaldırma, elini kaldırma. Terörist bozuntusu terbiyesiz. Otur aşağıya, niye ayağa kalkıyorsun, hadi gelsene’ diyerek tepki gösterdi. Sözlerine devam eden Soylu, ‘Sabah akşam polisi suçluyorsunuz, askeri suçluyorsunuz. Teröristler sizi. Otur aşağıya Amerika’nın oyuncağı’ dedi.

CHP’Lİ BAŞARIR İLE BAKAN SOYLU TARTIŞTI

Tansiyonun bir hayli yükseldiği anlarda CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile Bakan Soylu karşı karşıya geldi. CHP’li Başarır’ın İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısıyla ilgili güvenlik zafiyeti iddiaları üzerine konuşan Soylu, ‘Sen mahkeme basan eşkıyasın’ dedi.

Başa dön tuşu