Ekonomi

Bakan Yanık’tan dar gelirliye müjde! 2500 TL kış desteği verilecek, başvuran PTT’den ödeme alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Derya yanıktan kış desteği müjdesi! Dar gelirliye 2.500 TL’ye ödemeler başlıyor. Başvuru yapanlar PTT’den ödeme alabilecek.

Bakan Yanık’tan dar gelirliye müjde! 2500 TL kış desteği verilecek, başvuran PTT’den ödeme alacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere sosyal desteklerle nefes olmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık kasım ayı sonu yaklaşırken Dar gelirli aileler için güzel haberi duyurdu. Başvuruları 5 Eylül 2022 tarihinde başlayan doğal gaz tüketim desteği ödemeleri başladı. Başvuru yapan Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler ödemelerini PTT’den alabilecek. Doğalgaz tüketim desteği olarak 2.500 TL ödeme yapılacak.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere devlet destekleri sürüyor. Özellikle Kış aylarının gelmesi ile beraber kara kara faturalarını düşünenler için müjdeli haber geldi. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz faturalarınızı rahatlıkla ödeyebileceğiniz ödeme duyurusu aile Bakanlığı tarafından yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ısıl harita temel alınarak doğalgaz desteği verecek. Doğalgaz desteği ödemeleri 900 ile 2 bin 500 TL arasında değişecek.

KASIM AYI ÖDEMELERİ BAŞLADI

Doğalgaz tüketim desteği kapsamında başvuru işlemleri 5 Ekim 2022 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanmıştı. Kasım ayında ödemeler ise hesaplara yatmaya başladı. Daha önceden başvuru yapan ev sahibi ve kiracılar kasım ayı ödemelerinden faydalanabilecek. Mesken niteliğinde olan her yer için başvuru yapılabilecek. Doğalgaz tüketim desteği başvuruları e Devlet üzerinden kabul edilirken ödemeler ise PTT aracılığı ile gerçekleştirilecek.

Doğalgaz faturası yardımı faturalı hat abonelik kullanan ya da ön ödemeli aboneliği bulunanlar için geçerli. Ev sahibi ya da kiracı olmak da fark etmiyor herkes doğal gaz desteği alabiliyor.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ödemelerle ilgili son duyuruyu yaptı.

FATURANIZLA BİRLİKTE PTT ŞUBESİNE GİDEN

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada daha önceden başvurusunu yapan ve onaylanan vatandaşların doğalgaz tüketim desteğinden faydalanabilmek için faturaları ile beraber PTT şubelerine gitmeleri gerektiğini söyledi. Kendinize ait fatura ve kimliğiniz ile birlikte PTT’ye giderek adınıza tanımlanan doğalgaz desteği ödemesinden faydalanabilirsiniz not daha fazla da belirttiğimiz gibi bu ödemeler 900 TL ile 1200 TL arasında değişiyor. Ödemelerin aylık bazda değil dönemsel bazda yapılacağı öğrenildi. Yani kış dönemi ödemesini alan vatandaşlar bahar aylarında yeniden başvuru yaparak yaz dönemi ödemelerini alabilecek.

Başa dön tuşu