Ekonomi

Bakanlık duyurdu! O destek tutarı artırıldı

Hazine ve maliye bakanlığından esnafa müjdeli haber geldi. Esnaf ve sanatkarları ödenen destek tutarına zam yapıldı. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Esnaf ve Sanatkarlar için önemli müjde verildi. Esnafa verilen destek tutarlarında artış yapılırken kredilerde faiz karşılama oranı da yükseltildi. Hazine ve maliye bakanlığının resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre esnaf ve sanatkarlara verilen kredi faiz oranı yeniden belirlendi. Peki, esnafa ne kadar faiz oranı ile kredi veriliyor? Hazine ve Maliye Bakanlığı son dakika açıklaması ile kredi faiz karşılama oranı haberimizde…

Hazine ve Maliye Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak esnaflar ve sanatkarlar kredi faiz karşılama oranı ile ilgili güncelleme yapıldığını duyurdu. Bakanlığı Sosyal medya hesabından yaptığı bu açıklama sonrasında milyonlarca esnaf faiz karşılama oranı hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, faiz karşılama oranı ne kadar yükseldi? Esnaf kredisi faiz oranı ne kadar?

KREDİ FAİZ KARŞILAMA ORANI GÜNCEL 2022

Hazine ve Maliye Bakanlığı Nurettin Nebati esnafa verilecek destek ile ilgili son dakika gelişmesi sosyal medya hesabından duyurdu. Bakan Nebati tarafından yapılan açıklamaya göre faiz karşılama oranı yükseltildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz karşılama oranının yüzde yetmiş 6’ya çıkardı.

BAKANLIK SON DAKİKA DUYURUSU YAPTI

Hazine ve Maliye Bakanlığı Sosyal medya hesabından konu ile ilgili detaylı bir açıklama paylaştı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada Şu ifadeler kullanıldı;

“Zorlu salgın döneminde esnafımıza destek olmak için 2021 öncesinde kullandırılan kredilerde faiz karşılama oranı yüzde 50’den yüzde 76’ya yükseltildi.

Böylece, 2021 öncesinde kullandırılmış olan yaklaşık 59,2 milyar TL’lik Hazine destekli krediler üzerindeki faiz artışı esnafa yansıtılmadı.

Bu uygulama çerçevesinde esnafımıza ve sanatkârlarımıza bugüne kadar 2,6 milyar TL’den fazla destek sağlanmış olup, uygulama 2022 – 2024 döneminde de devam edecektir.”

Başa dön tuşu