Medya

Bana hiçbir şey olmaz dedi, dediğini yaptı! Erhan Çelik’e açtığı tazminat davasını kazandı!

Gülben Ergen, eski eşi Erhan Çelik’e açtığı manevi tazminat davasını kazandı. Erhan Çelik davanın şokunu atlatamazken, Gülben Ergen’e 250 bin lira ödemek zorunda kaldı.

2014 yılında evliliğe adım atan ünlü şarkıcı Gülben Ergen ve gazeteci Erhan Çelik 2 yıl sonra anlaşamadıklarını beyan ederek birlikteliklerini bitirmişlerdi. Boşanmalarının ardından Erhan Çelik; boşandıktan 1 yıl sonra Gülben Ergen’in kendisini aldattığını ve sosyal medya üzerinden kendisini küçük düşürücü sözlerde bulunduğunu iddia ederek Ergen’e 1 milyon liralık tazminat davası açmıştı. Erhan Çelik’in kendisine açtığı davaya karşılıksız kalmayan Gülben Ergen de 1 milyon liralık tazminat davası açtı.

NEDEN DAVADA BU KONUDAN BAHSETMEDİLER

Gülben Ergen, yazdığı bir dilekçede eşinin asılsız haberler kullanarak bir karalama kampanyası içersinde olduğunu belirterek; ‘Karşı tafra aldatıldığını iddia ederek boşandığını dile getiriyor. Öyle bir şey vardı madem, neden boşanma sırasında bunu dile getirmediler. Boşanmanın üzerinden bir yıl geçtikten sonra böyle bir iddia ile tazminat davası açtılar.’ ifadelerini kullandı.

KARAR DURUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde gerçekleşen karşılıklı tazminat davasına iki tarafın da avukatları katılım sağladı. Erhan Çelik’in avukatı, Gülben Ergen’in “Kan görmüş köpek balığından farkı olmayan bu iftiracı ve gözü dönmüş saldırganlara karşı mücadelemi sessizce sürdürüyorum.” cümlesini kullanarak yaptığı bir paylaşımın müvekkiline yönelik olduğunu ve bu sebepten davalarının kabulünü talep etti.

ÇELİK’E BEKLENMEDİK RED

Gülben Ergen’in avukatı ise karşı tarafın kendilerine yönelik olan iddiaları kabul etmediklerini, söyledikleri hiçbir şeyin ispatını gerçekleştiremedikleri ve ortaya atılan bu asılsız haberler yüzünden şarkıcının manevi zarar gördüğünü belirterek davalarının kabulünü istedi. Mahkeme’den Erhan Çelik’in 1 milyon liralık tazminat davasının reddine ve Gülben Ergen’e ise 250 bin lira ödenmesi konusunda karar verdi.

Başa dön tuşu