Ekonomi

Bankalarda Şubat ayı faiz oranı depremi! Akbank, ING, TEB, İş Bankası, Yapı Kredi ve kamu bankalarında faizler dip yaptı

Bankaların Şubat ayı kredi faiz oranları belli oldu. Taşıt kredisi konut kredisi ve ihtiyaç kredisi faiz oranları resmen dip yaptı. İşte kamu ve özel bankaların kredi faiz oranları…

Bankalarda Şubat ayı faiz oranı depremi! Akbank, ING, TEB, İş Bankası, Yapı Kredi ve kamu bankalarında faizler dip yaptı. Acil nakit paraya ihtiyacı olan ya da ev veya araç almak isteyen vatandaşların ilk adresi bankalar oluyor. Ancak son dönemlerde kredi faiz oranlarının çok yüksek olması nedeniyle vatandaşlar bankaların kapısını çalmaktan da korkuyordu. Şubat ayının gelmesiyle birlikte bankalarda adeta 8 şiddetinde faiz depremi yaşandı. Kamu ve özel bankaların Şubat ayı kredi faiz oranları belli oldu. Peki, en düşük faizli kredi veren banka hangisi? Bankaların taşıt konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları ne kadar?

Akbank, ING, TEB, İş Bankası, Yapı Kredi ve kamu bankaları Şubat ayı kredi faiz oranlarını peş peşe açıkladı. Uzun süreden beri yüksek olan kredi faiz oranları Şubat ayında resmen dip yaptı. Hem kamu bankalarından Hem de özel bankalardan kredi kullanmak isteyenler hemen başvuru yapabilir. Düşük faizli kredi alma şartları da belli oldu. Peki, hangi banka ne kadar faiz oranı ile kredi veriyor? 2023 Şubat ayı banka kredi faiz oranları ne kadar? 2023 Şubat ayı taşıt konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları haberimizde…

BANKALAR KREDİ FAİZ ORANLARINI GÜNCELLEDİ

Acil nakit ihtiyacı olanlar için bankaların yeni kredi faiz oranları belli oldu. Hem kamu bankaları Hem de özel bankalar Şubat ayı itibariyle kredi faiz oranlarını düşürdü. Bir yandan da bankalar arasında müşteri kalkma rekabeti başladı. Bu sebeple taşıt kredisi konut kredisi ve ihtiyaç kredisi faiz oranları daha da dibe indi.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın 2023 yılının ilk faiz kararını açıklaması ile birlikte faiz oranları daha da düştü. Politika faizi Ocak ayında sabit tutuldu. Buna bir de kamu bankalarının konut ve taşıt kredisi Kampanyaları eklenince bankalarda kredi başvuruları adeta patladı.

BANKALARIN ŞUBAT AYI GÜNCEL KREDİ FAİZ ORANLARI

Şu anda en büyük kampanya kamu bankaları olan Ziraat Bankası VakıfBank ve halkbank’ta devam ediyor. Özellikle konut kredisinde dev bir kampanyaya imza atan 3 kamu Bankası yeni konut finansman modeli sayesinde 0.69 faiz oranı ile konut kredisi veriyor. Kamu bankalarında taşıt kredisi faiz oranları da son derece uygun. Şu anda Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank’ta %1.20 faiz oranı ile taşıt kredisi veriliyor.

Kamu bankalarına oranla özel bankalarda faiz oranları biraz daha yüksek. Şu anda güncel bilgilere göre kamu bankaları 1.69’dan 3.75’e Varan faiz oranları ile kredi sağlıyor.

ŞUBAT AYI TAŞIT KONUT VE İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

1 Şubat 2023 tarihi itibarıyla Birçok banka taşıt konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını açıkladı. Bankalardan yapılan açıklamaya göre güncel Şubat ayı faiz oranları şu şekilde:

Başa dön tuşu