Ekonomi

Başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine 1.000 TL yardım! Başvurular tekrar açıldı

Ocak ayının son günlerine gelindiğinde kış kendini iyice göstermeye başladı. Kışın belirgin hale gelmesiyle vatandaşlar da kendini korumaya almak için elinden geleni yapmaya gayret ediyor. Ekonomik sıkıntılar da üzerine eklenince ihtiyaç sahipleri için başvurular tekrar açıldı ve 1000 TL yardım yapılacağı açıklandı. Kış yardım desteği nasıl alınır? 

Ankara’da vatandaşlara belediyeler üzerinden destek sağlanmıştı. Başvurular ise kişisel olarak belediyeye yapılımıştı. Sonrasında birçok il bu yardım desteğine katılmıştı. Bu yardımdan yararlanmak isteyen kişiler başvurularını bizzat ikamet ettikleri bölgenin belediyesine giderek başvuru yaptı. İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar için İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklama yaptı. Peki açıklamanın detayları neler? 

İBB 1000 TL yardım 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nın İstanbullu vatandaşlar için kış desteğini 76.400 kişiye destek veriliyor. İmamoğlu, “İBB olarak sosyal destek sağladığımız 76.400 kişiye 1000 TL yardım desteğini özellikle kış şartlarında vatandaşlara bir nebze katkısı olması adına sağladık.” ifadelerini kullandı. Şartları taşıyan kişilerin başvuru yaparak faydalanması mümkün. Şartları öğrenmek için resmi internet adresinden bakabilirsiniz. 

Askıda fatura profesinin de hala devam ettiği biliniyor. 

Başa dön tuşu